Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12073 miejsce

Google płaci coraz więcej za szukanie dziur w Androidzie

Po roku działalności Android Security Reward Program, firma Google zwiększa nagrody i publikuje pierwszy raport. Dotychczasowa suma wypłat dla poszukiwaczy luk w systemie z zielonym ludzikiem, przekroczyła 550 tysięcy dolarów.

Zielony ludzik Androida obiecuje 'piankę' dla wszystkich. http://www.greenbot.com/article/2971868/android/m-is-for-marshmallow-google-quietly-announces-the-official-name-for-android-60.html / Fot. Greenbot.comNie musisz być programistą z papierami, aby dorobić sobie w Google. Wystarczy, że znajdziesz luki w Androidzie i możesz oczekiwać zasilenia swojego konta bankowego przez korporację z Mountain View. Niestety, nie wystarczy podziurawić smartfona czy ponarzekać na lagujący tablet, należy przedstawić rzetelną informację w kwestii faktycznych mankamentów najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego.

Android Security Reward Program to inicjatywa Google, którą zapoczątkowano w lipcu ubiegłego roku. Istnieje od niedawna a już dało się zauważyć znaczne zwiększenie wysokości nagród dla zainteresowanych. Bliższe szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa i cennik znajdują się na stronie Google - Android Rewards.

Pierwszy rok działalności programu, zamknął się bilansem wypłat ponad 550 tysięcy dolarów za znalezione luki w zabezpieczeniach systemu. Google przyznał nagrody 82 osobom.

Im znaczniejszy defekt systemu, tym większa nagroda. Do tej pory można było zgarnąć maksymalnie 30 tysięcy dolarów za najpoważniejszy z błędów, których możliwość istnienia przewidują spece z Google. Co ciekawe, dotąd nikomu nie udało się zgarnąć tych pieniędzy. Z pewnością nie znaczy to, iżby zielony ludzik był doskonały.

Jeden z poszukiwaczy dziur w Androidzie pod nickiem @heisecode, zainkasował w sumie 75,750 dolarów, za 26 raportów o wykrytych lukach. 15 innych uczestników programu odebrało 10 tysięcy dolarów a nawet trochę więcej.

Od dnia 1 lipca Google proponuje nagrody zwiększone o 33 proc. Na śmiałków czeka do 50 tysięcy banknotów z wizerunkiem prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zdecydowanie warto przyjrzeć się zielonemu stworkowi.


źródło: Android Developers Blog
CNET

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.