Facebook Google+ Twitter

Google podejmuje dialog z Komisją Europejską. Odpiera zarzuty UE

Do Komisji Europejskiej wpłynęły skargi firm europejskich w sprawie wykorzystywania przez Google "dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek".

 / Fot. Enrique Dans/CC 2.0 uznanie autorstwaJak się okazuje, przeciwko koncernowi Google występują m.in. wydawcy prasy europejskiej. Usłyszeli, że w ostatnich dniach koncern podjął z Komisją Europejską dialog w sprawie skarg, więc natychmiast przekazali oświadczenie, w którym akcentują, że chcą również razem z innymi firmami brać udział w rozpoczętej dyskusji.

Serwis ekonomia24.pl cytuje fragmenty wspólnego oświadczenia organizacji EMMA i ENPA, będących stowarzyszeniem, które reprezentuje europejskich wydawców magazynów i gazet. Czytamy w nim m.in.o obawach w sprawie aktywności Google w zakresie wyszukiwarek internetowych, "wiążącej się z preferencyjnym traktowaniem jego własnych treści".

Organizacja EMMA i ENPA dodały, że jest bardzo istotne, aby odpowiedź Google w tej sprawie, przekazana w tym tygodniu do Komisji Europejskiej, zakończyła "manipulacje wynikami wyszukiwania, grożące tym, że otwarty Internet zamieni się w jeden wielki Google-sklep". Tymczasem Google nie ujawnia treści listu do Komisji Europejskiej, ani zaproponowanych w nim rozwiązań.

Rzeczniczka koncernu Google w Polsce informuje, że przekazana została propozycja odnośnie do czterech obszarów, które według niej Komisja Europejska określiła jako "obszary potencjalnych wątpliwości". Zaznaczyła, że Google w Polsce kontynuuje współpracę z KE w tej kwestii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jolka
  • Jolka
  • 06.07.2012 19:20

Ciągle na GOOGLE mam komunikat ,że od listopada 2013 przeglądarka nie będzie dostępna. Ile w tym prawdy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.