Facebook Google+ Twitter

Google pokazał Ice Cream Sandwich. Kolejna ewolucja Androida

Google zaprezentował nowego Androida. Ice Cream Sandwich nie jest rewolucją, ale wprowadza wiele ciekawych zmian. Słowem kluczem, które opisuje system jest unifikacja.

 / Fot. materiały prasoweGoogle kończy z osobnymi wersjami systemu dla smartfonów i tabletów. To duży plus, choć tak naprawdę koncern "doszusował" w tym względzie do konkurencji, przede wszystkim zaś do iOS.

Ice Cream Sandwich pokazuje, że systemy mobilne zaczynają się przenikać. Każda nowa wersja przynosi zmiany podobne do tych, zastosowanych w konkurencyjnych produktach. Oczywiście pojawiają się też nowości, które w przyszłości wykorzystają inne firmy. W przypadku Androida 4.0, mamy więc możliwość robienia zrzutów ekranów, na zasadzie podobnej do iOS czy edycję zdjęć z poziomu aparatu.

Oczywiście nie są to najistotniejsze zmiany. Przede wszystkim odświeżono interfejs, który zawiera elementy Honeycomb, jak i Androida dla smartfonów. Pojawia się również możliwość korzystania z technologii Near Field Communication (NFC). Co ważne, nie chodzi tylko o płatności zbliżeniowe, ale przesyłanie danych między urządzeniami. Jak działa Android Beam (bo tak nazywa się interfejs)? Zbliżamy do siebie dwa telefony i zatwierdzamy przesyłanie plików stuknięciem w ekran.

Kolejna ciekawa funkcja to odblokowywanie urządzenia na podstawie detekcji twarzy. Co prawda na prezentacji telefon nie rozpoznał właściciela, niemniej możliwości, które kojarzyły się dotąd głównie z filmami science fiction, stają się rzeczywistością.

Zmian na poziomie detali jest sporo. Zyskał głównie interfejs, położono akcent na integrację z Google+. Nie udało się jednak uniknąć wpadek. Oprócz wspomnianego wyżej problemu z rozpoznawaniem twarzy, nie udało się podyktować wiadomości nowemu Samsungowi Galaxy Nexus. Jak donoszą media, zaprezentowane dziennikarzom smartfony nie działały tak, jak trzeba - system przycinał się.

Podsumowując informacje z konferencji w Hong Kongu, można stwierdzić z całą pewnością dwie rzeczy. Ice Cream Sandwich nie jest rewolucją. Podobnie, jak w przypadku iOS 5 mamy do czynienia z ewolucją. W systemie pojawiły się nowe ciekawe funkcje, które uzupełniają Androida, ale nie zmieniają go radykalnie. Przełomowa jest tak naprawdę unifikacja OS-a dla tabletów i smartfonów, ale nie można mówić o niej w innej kategorii, jak dobicia do systemu Apple.

Ice Cream Sandwich znamionuje sensowny rozwój systemu. Na pewno Google zrobił krok do przodu, jednak nie wyprzedził znacząco konkurencji, nie wyznaczyło nowych trendów.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

JJ
  • JJ
  • 19.10.2011 15:23

Hmm przynajmniej z łatwością można zdjąć sim locka, zmienić dzwonek, zrootować, nie tracąc przy tym Android market, i wgrywać mp3 bez udziału Itunes który automatycznie zmusza i aktualizuje system,żebyś tylko nie zrobił jailbreak'a -żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lange
  • Lange
  • 19.10.2011 14:54

A i tak jest to najlepszy system dla smartfonow.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fojtas
  • fojtas
  • 19.10.2011 14:26

Rozpoznawnie twarzy to nowość z science fiction? Od dwóch lat mam laptopa, który to robi jakimś durnym softem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.