Facebook Google+ Twitter

Google pomaga odnaleźć ofiary trzęsienia ziemi w Japonii

Dzięki specjalnej wyszukiwarce osób ''Person Finder'', którą stworzył koncern Google, można otrzymać informacje na temat osób dotkniętych trzęsieniem ziemi.

Na stronie http://japan.person-finder.appspot.com/?lang=e można dodać nazwisko osoby poszukiwanej i podać jej charakterystykę. Dalej pozostaje czekać na wieści. Z drugiej strony ktoś, kto uczestniczy w tym kataklizmie, może napisać, że żyje, bądź zrobi to za niego ktokolwiek inny.

Narzędzie Google można też wbudować w strony internetowe, bądź portale społecznościowe, zamieszczając na nich podany na stronie kod HTML. Wszystko po to, aby zgromadzić jak najwięcej informacji na temat osób dotkniętych trzęsieniem ziemi. Do godziny 20 było już ponad 7 tys. wpisów na stronie, a trzeba dodać, że rozmiary tragedii są trudne do oszacowania i liczba ofiar oraz osób uznanych za zaginione wciąż rośnie. Eksperci twierdzą, że z powodu fali Tsunami
może dojść do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Atutem ''Person Finder'' jest to, że wykorzystuje szybkość i globalność internetu. Pozwala zebrać informacje o osobach za pomocą ich charakterystyki, dzięki czemu można odnaleźć członka rodziny, czy też znajomego.

Czytaj także: Trzęsienie ziemi w Japonii. W kraj uderzyła fala tsunami

Zanim powstał ten projekt jakiekolwiek wiadomości o zaginionych były bardzo trudne do ustalenia. Agencje prasowe podawały rozbieżne dane, a ambasady z powodu panującego chaosu również nie miały szczegółowych informacji na temat ofiar. Dzięki ''Person Finder'' wielu wolontariuszy z różnych krajów ''przeczesuje'' internet Tak wygląda strona główna ''Person Finder''. / Fot. screen stronyw poszukiwaniu informacji o zaginionych osobach i zamieszcza je w jej bazie danych.

Nowatorski system Google dowiódł już swojej skuteczności. Pierwszy raz użyto go podczas
zeszłorocznego trzęsienia na Haiti, a na początku tego roku w Nowej Zelandii.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/technology-12711244

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

obywatel q
  • obywatel q
  • 15.03.2011 12:41

góógle już nie musi się reklamować, ale dobry pr się liczy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Google
  • Google
  • 11.03.2011 23:16

A co google do tego. No tak, reklama kosztem tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.