Facebook Google+ Twitter

Google pracuje nad dronami dostarczającymi przesyłki. Poznaj projekt Wing

Google ujawnił Project Wings. Amerykański gigant od dwóch lat pracuje nad dronami, które będą w stanie dostarczać niewielkie przesyłki. Eksperymenty prowadzone są w Australii przez zespół Google X.

 / Fot. Zrzut ekranu/YouTubeGoogle pokazał krótki film na temat Projektu Wing ("Skrzydło"). Chodzi o bezobsługowe drony, które będą dostarczać niewielkie przesyłki. Latałyby one na niewielkiej wysokości, byłyby w stanie omijać przeszkody. Mogłyby startować pionowo.

Klip zaprezentowany przez Google pokazuje mężczyznę, który zamawia na australijskim odludziu pokarm dla psa. Dron dociera nad miejsce zamówienia i bez lądowania zrzuca przesyłkę. W ramach testów dostarczono do australijskich rolników z Queensland apteczkę pierwszej pomocy, słodycze, wodę i psie smakołyki. Celem projektu Wing jest według Google "szybsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze dostarczanie towarów".

 / Fot. Zrzut ekranu/YTGoogle nie jest pierwszą firmą, która chciałaby wykorzystywać drony dostarczania przesyłek. Projektem Prime Air chwalił się również Amazon. Cel jest ambitny: dostarczenie przesyłki w czasie 30 minut lub krótszym. Sceptyczni wobec pomysłu są dziennikarze TechCrunch, którzy zwracają między innymi uwagę na potencjalne problemy z legalizacją lotów dronów.

W lipcu doszło na Nowym Jorkiem do dziewięciu incydentów w cywilnym ruchu lotniczym z udziałem dronów. Dwa razy piloci byli zmuszeni do zmiany kursu. Problem dotyczy urządzeń używanych przez cywilów, a nie maszyny wojskowe. Zdaniem specjalistów zasady poruszania się dronów w powietrzu powinny zostać uregulowane. Własne przepisy ma zamiar wprowadzić Unia Europejska. Powyższy problem to największe wyzwanie jakie stoi też przed twórcami projektu Wing.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.