Facebook Google+ Twitter

Google: przerażająca wizja Demonu Laplace'a?

Google przechowuje i przetwarza ogromne ilości informacji, budując w ten sposób profile swoich użytkowników oraz niezwykle szeroką sieć powiązań informacji, które dążą do stworzenia inteligentnego systemu o niemal nieograniczonej wiedzy.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/Google_logoDemon Laplace'a jest hipotetyczną istotą mającą wiedzę doskonałą na temat wszelkich istnień i powiązań między nimi, istniejących na świecie. Istnienie takiego bytu jest niemożliwe do wyobrażenia dla przeciętnego człowieka, ale nie dla założycieli i zarządu Google Inc.

Google imperium
Google jest największym przedsięwzięciem z jakim świat miał dotychczas do czynienia. Ta najdroższa w historii marka, wyceniana przez firmę konsultingową Millward Brown Optimor na ponad 86 mld dol. jest nie tylko właścicielem darmowej wyszukiwarki internetowej, która zrewolucjonizowała internet, ale także ogromnego imperium reklamowego, informacyjnego, informatycznego a, w coraz większej mierze, nawet genetycznego.

Miliardy gigabajtów danych
Spółka z Mountain View posiada największą na świecie bazę danych dotyczących miliardów osób i instytucji, którą stale rozwija. Jej usługi pozwalają odnajdować poszukiwane informacje, które znajdują się na serwerze oddalonym o tysiące kilometrów, w ciągu ułamka sekundy, umożliwiają przechowywanie kilku gigabajtów danych na skrzynce pocztowej, umieszczanie miliardów plików wideo, muzycznych, tekstowych czy zdjęć. Od niedawna pozwalają także swoim użytkownikom poznać ich profil genetyczny i prawdopodobieństwo wystąpienia u nich niektórych chorób.

Google zna Cię coraz lepiej
Tak wielka ilość informacji pozwala tej kalifornijskiej firmie na tworzenie profili swoich użytkowników, które mogą służyć zarówno do zaproponowania im ubrań właśnie w ich guście, umówienia konsultacji z lekarzem, która będzie im potrzebna jak i do dokładnego ich zlokalizowania przez... . No właśnie, wydaje się, że prywatność użytkowników usług Google zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób firma ta będzie wykorzystywać posiadane informacje.

Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie "Otwórz oczy"

Zobacz także artykuły dziennikarzy Wiadomości.24 na temat usług Google:
* Krzysztof Kalkowski, Zlokalizuj swoich znajomych dzięki nowej usłudze Google
* Martyna Jurkiewicz, O Googlach News słów kilka
* Ilona Sokołowska, Udaj się w podwodną podróż z Google Ocean

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fakt faktem - gdy zabieram się do pracy nad jakimś tematem, zwykle zaczynam od wyszukania wszystkiego co możliwe za pośrednictwem Google. I podejrzewam że nie tylko ja. Już teraz trudno mi zliczyć, do ilu różnych osób dzięki temu dotarłem.

Inna sprawa, że nadal są tacy, w których znalezieniu Google niekoniecznie pomoże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duży plus za otwarcie oczu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.