Facebook Google+ Twitter

Google sfotografuje Warszawę i Kraków

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-04 17:19

Google finalizuje przygotowania do procesu fotografowania Warszawy i Krakowa na potrzeby aplikacji Google Street View. Jutro specjalne samochody należące do korporacji wyjadą na ulice stolicy.

San Francisco / Fot. GoogleFunkcja Street View jest najbardziej zaawansowanym i dysponującym największym zbliżeniem narzędziem aplikacji Google Maps. Interfejs jest intuicyjny i aby uzyskać dostęp do zdjęć, wystarczy przeciągnąć animowanego, żółtego ludzika na wybraną ulicę miasta. Panoramiczny widok, poza standardowym "przechadzaniem się" po ulicach miast, umożliwia także rozglądanie się wkoło.

Kraków i Warszawa bez tajemnic


Funkcja jest przydatna przy tak prozaicznych działalnościach, jak rezerwacja hotelu czy odnalezienie konkretnego punktu na mapie miasta. Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska, w rozmowie z Gazetą Wyborczą, wskazuje też na inne plusy: - Nie oszukujmy się - nie jesteśmy zbyt popularni na świecie. Warszawę i Kraków będą mogli zobaczyć turyści z całego świata. To dobry sposób na promocję obu miast i nasza mała misja - rozsławić Warszawę, Kraków i Polskę.

Czy może stać się to pożywką dla potencjalnych ciekawskich i podglądaczy? Nawet jeśli, to każdy ma prawo żądać usunięcia zdjęć, na których rozpozna siebie, swoich bliskich lub nieruchomość.

Google szacuje, że usługa powinna być w pełni funkcjonalna w grudniu tego roku i najwcześniej wtedy będziemy mogli odbyć wirtualny spacer po ulicach Warszawy i Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.