Facebook Google+ Twitter

Google Street View. Ul. Piotrkowska w Łodzi wizytówką Polski!

W plebiscycie zorganizowanym przez Google, ul. Piotrowska w Łodzi została wybrana wizytówką Polski na Street View. Teraz, najlepsze zdjęcia z łódzkiej ulicy trafią na mapy Google.

 / Fot. Polimerek/CC BY-SA 3.0Zwycięstwo ul. Piotrkowskiej oznacza, że w Łodzi pojawią się samochody ekipy Street View, które uwiecznią na zdjęciach najpiękniejsze fragmenty ulicy. Później trafią one na mapy Google, stając się polską premierą Street View.

Czytaj też: Google Street View w Polsce. Prywatność czy funkcjonalność?


Google otrzymało tysiące zgłoszeń, z miejscami, które według Polaków powinny stać się polską wizytówką Street View. W finale znalazły się m.in. Zamek Krzyżacki w Malborku, Stary Rynek w Poznaniu, Rynek Główny w Krakowie czy też Stare Miasto w Szczecinie. Ostatecznie, w głosowaniu internautów zwyciężyła ul. Piotrkowska w Łodzi.

Google zapowiada, że kolejne miejsca, których zdjęcia trafią do Street View, będą pochodzić z regionów Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Trasy samochodów Street View będą aktualizowane na stronie Google.

Źródło:
Google.com

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie wiem dlaczego nie ma z całej Polski tej funkcji w Google Street View. Co stoi na przeszkodzie była by to wspaniała reklama dla naszego kraju mamy tyle ciekawych miejsc.A i dowód, że niedźwiedzi na ulicach nie spotkasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 28.07.2011 01:44

O wygranej Pietryny przesądziło głosowanie internautów, co możesz przeczytać w tym artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosciówa z Łodzi
  • Gosciówa z Łodzi
  • 27.07.2011 22:06

Zastanawia mnie co przesądziło o wygranej "Pietryny" dziś pełna jest banków, "ciucholandów" i sklepów po 5 zł :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.