Facebook Google+ Twitter

Google stworzyło Cyfrowe Archiwum Nelsona Mandeli!

We wtorek 27 marca Google udostępniło w sieci Cyfrowe Archiwum poświęcone Nelsonowi Mandeli. Do tej pory szczegółowa wiedza na temat życia wielkiego męża stanu RPA, dostępna była tylko dla wąskiego grona historyków i aktywistów.

 / Fot. World Economic Forum/CC BY-SA 2.0Od dzisiaj każdy kto interesuje się życiem i działalnością legendy Afryki, może skorzystać z obszernej wiedzy zawartej w Cyfrowym Archiwum Nelsona Mandeli udostępnionym przez Google. NMCM (Nelson Mandela Center of Memory) z siedzibą w Johannesburgu zajmuje się dokumentowaniem całej obszernej drogi życiowej wielkiego męża stanu i rozpowszechnianiem jego historii na całym świecie w ramach szerzenia sprawiedliwości społecznej. To właśnie dzięki działalności NMCM i współpracy z Google, było możliwe utworzenie tego jedynego w swoim rodzaju dokumentu o wielkim człowieku jakim Był Nelson Mandela.

Jak podaje googlepolska.blogspot.com, nowe archiwum multimedialne zawiera m.in. prywatną korespondencję Mandeli z rodziną i przyjaciółmi, a także notatki, prowadzone podczas negocjacji, które doprowadziły do upadku apartheidu w Południowej Afryce. Można tam zobaczyć wcześniej niepublikowane rękopisy kontynuacji jego słynnej biografii "Długa droga ku wolności", czy jego najstarsze znane zdjęcie.

Serwis został podzielony na różne działy według etapów życia i twórczości: Młodość, Więzienie, Emerytura, Książki Mandeli, Młodzi ludzie i Moje chwile z legendą. Wszystkie działy są świetnie połączone w spójną przejrzystą całość, serwis umożliwia swobodne poruszanie się po stronach archiwum i przeszukiwanie z łatwością interesujących nas tematów z życia wielkiego męża stanu. Czy to odnajdując informację według dat, czy też według wydarzeń.

Interaktywny serwis dostarcza nam całą masę ciekawych wiadomości z prywatnego i publicznego życia Nelsona Mandeli. Tutaj możemy przeczytać jego listy pisane z więzienia w 1963 roku do córek, gdy aresztowano ich matkę. Mamy możliwość obejrzeć również wygłoszenie wyroku Sądu Najwyższego skazującego Mandelę i inne dotychczas nieznane opinii publicznej dokumenty związane z życiem i działalnością wielkiej legendy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sabina Mass
  • Sabina Mass
  • 28.03.2012 10:09

Super sprawa,kupa ekskluzywnych dokumentów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 28.03.2012 08:48

Wielkie dzięki za tę informację; zaraz tam zaglądnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.