Facebook Google+ Twitter

Google udostępni Androida do pracy. Specjalne środowisko, które oddzieli aktywność zawodową od prywatnej

Google udostępni wreszcie zapowiadane wcześniej środowisko Android do Pracy. Użytkownicy będą w stanie uporządkować aktywność zawodową i prywatną. Oddzielone zostaną aplikacje osobiste od tych używanych w pracy.

 / Fot. Google"Android for Work oddziela aplikacje biznesowe od osobistych, dzięki czemu można użyć ulubionego urządzenia z systemem Android do pracy i zabawy" - czytamy na stronie Google.

Aplikacje do pracy zostaną oznaczone ikonką teczki. Pozwoli to użytkownikom dokonać wyboru środowiska, z którego chcą aktualnie korzystać.

Istotnym elementem Android for Work ma być bezpieczeństwo i kontrola danych. W momencie, gdy użytkownik zgubi smartfon lub opuści firmę dane służbowe będą mogły zostać zdalnie usunięte.

Czytaj także: HTC One M9 prawie zaprezentowany. Do sieci wyciekło większość informacji dotyczących flagowca


Sposób korzystania z aplikacji będzie identyczny, jak w przypadku "normalnego" Androida. Programy nie będą różnić się od ich klasycznych odpowiedników. Ułatwieniem mają być oznaczone ikoną teczki powiadomienia. Programy do pracy będą preinstalowane. Korzystający ze starszych wersji systemu niż 5.0 będą mogli pobrać pakiet aplikacji "for Work".

Wyodrębnione w systemie środowisko dla biznesu zostało zapowiedziane na ubiegłorocznej konferencji Google I/O.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.