Facebook Google+ Twitter

Google ujawnił lukę bezpieczeństwa w Windows 8.1. Microsoft jej nie załatał

Specjaliści pracujący dla Google odkryli lukę bezpieczeństwa w systemie Windows 8.1. Mimo że dziura została zgłoszona koncernowi z Redmond nie została załatana.

https://flic.kr/p/mjhDwB / Fot. Yuri Samoilov/CC BY 2.0Luka w systemie Windows 8.1 umożliwia przejęcie uprawnień administratora przy pomocy procesu NtApphelpCacheControl(). Dobrą wiadomością jest to, że nie możliwości zdalnego przejęcia komputera i konieczny jest bezpośredni dostęp do niego - podaje Gazeta.pl.

Google ujawniło informację o luce na stronie projektu Zero Day. 90 dni wcześniej przekazano Microsoftowi informację o jej wykryciu. Koncernowi nie udało się do tej pory przygotować odpowiedniej łatki.

Dziura dotyczy prawdopodobnie tylko systemu w wersji 8.1, ale niewykluczone, że może dotyczyć również wcześniejszych wersji - podaje Arcabit.

Czytaj także: Wojenna mapa Gazy. Zobacz jak wyglądała Strefa Gazy po atakach izraelskiej armii


Projekt Zero to rodzaj monitoringu sieci mający na celu wykrywanie ataków typu zero-day, czyli wykorzystujących nieznane luki bezpieczeństwa. Znalezione błędy zgłaszane są twórcom oprogramowania, a po 90 dniach informacja o nich ujawniana jest na stronie google-security-research.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.