Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18042 miejsce

Google umożliwia teraz logowanie do konta za pomocą klucza USB

Google rozwija zabezpieczenia kont użytkowników. Oprócz dwuetapowej weryfikacji teraz będzie mogli również korzystać z technologii Security Key, czyli specjalnego klucza USB.

 / Fot. AmazonSecurity Key umożliwia logowanie po wpięciu w gniazdo USB specjalnego klucza. Zabezpieczenie jest rozwinięciem dwuetapowej weryfikacji, która oprócz hasła wymaga podania specjalnego PIN-u, który otrzymujemy SMS-em.

"Jeśli korzystasz z weryfikacji dwuetapowej, to zamiast otrzymywania kodów weryfikacyjnych na telefon, jako jej główną metodę możesz wybrać klucz bezpieczeństwa. Dzięki niemu nie musisz przepisywać kodów ani ich poprawiać. Po prostu wkładasz klucz bezpieczeństwa do portu USB, gdy pokaże się prośba" - czytamy na stronie wsparcia Google.

Czytaj także: Węgierski rząd opodatkuje internet? To sposób walki z dziurą budżetową


Logowanie za pomocą klucza bezpieczeństwa będzie możliwe na komputerach z systemem Windows, Linux, OS X i Chorme OS z zainstalowaną przeglądarką Chrome 38 lub nowszą. Klucz musi być zgodny ze standardem „FIDO Universal 2nd Factor (U2F)”. W celu jego zakupienie Google odsyła na stronę sklepu Amazon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.