Facebook Google+ Twitter

Google usuwa linki w wyszukiwarkach. Zniknęło ich już 3657 po prośbach wysłanych z Polski

Po zgłoszeniach z Polski z wyników wyszukiwarki Google firma usunęła 3657 linków. Wniosków z naszego kraju było prawie 15 tysięcy.

 / Fot. Thomas van de Weerd/(CC BY 2.0)/flickrUsunięcie linków z wyszukiwarki Google to efekt orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 13 maja. Decyzją Trybunału, Google musi usuwać z wyników wyszukiwania linki, które dotyczą danych osobowych osób prywatnych, jeśli zechce tego sam zainteresowany, a dotyczące go informacje są "nieistotne lub nieaktualne".

Od 29 maja 2014 roku z krajów Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii trafiło do Google 144 907 próśb o usunięciu 497 507 linków. Spośród nich usunięto 170 506.

Jakie linki usuwa Google?

Przykładowo: z Niemiec do Google trafiła prośba od ofiary gwałtu o usunięciu linków, które prowadziły do stron opisujących jej historię. Internetowy gigant przychylił się do prośby kobiety. Również z Niemiec wysłano prośbę o usunięciu 50 linków do artykułów o prywatnej korespondencji, która przedostała się do wiadomości publicznej. W tym przypadku strony również zostały usunięty - podaje wyborcza.pl za PAP.

Tyle szczęścia nie miał jeden z mieszkańców Włoch, który prosił o usunięcie 20 linków odsyłających do artykułów mówiących o jego aresztowaniu za przestępstwa finansowe popełnione podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Strony nie zostały usunięte, ponieważ internetowy gigant nie będzie wymazywał przeszłości przestępców.

Specjalny formularz

Dla wszystkich osób, które chcą być "zapomniane" Google przygotował specjalny formularz, który umożliwia internautom usunięcie swoich danych osobowych z wyników wyszukiwania. Aby formularz został przyjęty przez Google, wystarczy podać swoje dane, wysłać kopię dokumentu ze zdjęciem i wskazać linki, które naruszają naszą prywatność.

Czytaj więcej: Google przygotował formularz dla osób, które chcą być zapomniane

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.