Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4875 miejsce

Google Voice w Polsce. Dzwonisz z przeglądarki, telefon w Gmailu

Po otwarciu poczty Gmail lekko zaskoczył mnie sformułowany po polsku komunikat: - Chcesz spróbować telefonu od Google? Czemu nie... Tym bardziej, że do niedawna usługa była w Polsce niedostępna. Do Skype w moim komputerze i w RoamAside w telefonie dołączył więc Google Voice.

Sonda

Będziesz korzystać z Google Voice?

 / Fot. GoogleNiestey, choć to VoIP, nie ma nic za darmo. Próba testowego połączenie na komórkę skończyła się komunikatem o braku środków i propozycją ich doładowania, przez Googlowski, a jakże, system Checkout. W euro, dolarach (USA bądź Kanady) lub funtach. Złotówek wśród walut nie ma, a najniższa stawka prepaidowego doładowania to 10 euro, a właściwie 12,3 euro, bo (niestety!) trzeba doliczyć 23-procentowy VAT.

Opłata za minutę połączenia z numerem w Orange, czy T-Mobile wynosi 0,08 euro, czyli 8 eurocentów - taryfa taka, jaką Google stosuje w pozostałych krajach Europy. Podobnie jak na telefony stacjonarne, gdzie minuta jest cztery razy tańsza - 0,02 euro. Tylko w USA i w Kanadzie Google do konca roku oferuje bezpłatne połączenia.

Tej usługi w Polsce nie ma. A szkoda! / Fot. GoogleNiestety po raz trzeci - Google Voice nie jest w Polsce dostępne na telefony komórkowe. Nie przeskakuję zbyt często między podobnymi usługami, np. RingCentral, czy Lingo, mam stąd zbyt małą skalę porównań cenowych (w RoamAside numery na komórkę - 24 centy, stacjonarne - 1,4 centa USA).

Przeliczanie zawodzi, bo kursy walut szaleją, a płatne usługi Skype, z których dwukrotnie korzystałem, były znacznie lepiej skonstruowane, za porównywalną cenę abonamentu oferowały też numer, a nawet dwa własne numery telefonów, w dodatku z krajem rejestracji do wyboru. Porównać można za to jakość połączenia. Ta, w Google Voice, wydaje się całkiem przyzwoita.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dm
  • dm
  • 08.08.2011 14:51

Otworzyłem pocztę, patrzę, opcja zadzwoń - wypróbuj. Myślę sobie ok, wypróbuje. Zainstalowałem, kręcę, niestety na koncie 0 wyskakuje opcja doładuj wybór €, $, £. Myślę sobie szukają frajerów albo jeszcze nie dotyczy krajów 3 świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gm
  • gm
  • 05.08.2011 10:57

długo czekałem, na Voice google z nadzieją, że będzie on mocno konkurował ze skype. Niestety stawki za połączenia do tel. komórkowych są mocno rozczarowujące - chodź niższe niż u konkurencji (skype).
Kielich goryczy dopełnia fakt, że google udostępnił swoją usługę Polsce niekompletną nie dodając przy tym żądnych o tym informacji. W efekcie w dokumentacji mamy wiele informacji o "one number" itd... z których nie można korzystać, bo ich nie można ustalić...
Podsumowując google bardzo mnie rozczarowuje i nie rozumie sposobu działania google, dla mnie jest on co najmniej infantylny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.