Facebook Google+ Twitter

Google Wave to przyszłość e-komunikacji?

Google zaproponował pomysł na nowy superkomunikator na miarę XXI wieku. Przedstawiony w zeszłym tygodniu na konferencji w San Francisco nowatorski projekt już dziś wzbudza zachwyt i entuzjazm wśród dużej części internautów.

Google Wave / Fot. GoogleCzy tak szybka akceptacja jest w pełni uzasadniona? Czy zgodnie z zapowiedziami megakomunikator zrewolucjonizuje tradycyjne sposoby porozumiewania się w sieci? Pomysłodawcy przekonują, że tak właśnie się stanie. Wymieniają wiele zalet Wave. Ich zdaniem stanowi on odzwierciedlenie tego, jak wyglądałby e-mail, gdyby wymyślono go dziś. W projekcie Google Wave wykorzystano bowiem wiele innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań.

Aplikacja ma pozwalać, w przeciwieństwie do zwykłego maila, na prowadzenie konwersacji między wieloma osobami równocześnie. Google Wave umożliwia prowadzenie rozmowy asynchronicznie, jak w przypadku maila albo synchronicznie, jak na czatach. Korzystając z niego pozbywamy się więc problemu z dokonaniem wyboru pomiędzy zwykłym komunikatorem, a wielofunkcyjnym Wavem. Kolejną zaletą nowej usługi jest to, iż komunikowanie może płynnie przechodzić do wspólnej edycji dokumentu. Użytkownicy mogą obserwować wprowadzane przez siebie nawzajem zmiany w czasie niemal rzeczywistym. Taki sposób komunikacji określa się w Google mianem Waves (z ang. "fale").

Program pokazuje aktualny stan przesyłanych informacji, ale może też prezentować poszczególne kroki w pracy nad dokumentem. Ważną cechą Google Wave jest też możliwość umieszczania swoich dyskusji na blogu. Dzięki temu mamy szansę przekonać naszych znajomych do wzięcia udziału w konwersacji. Kolejną z zalet Wave jest „mądry” słownik zaopatrzony w funkcję odczytywania i rozpoznawania kontekstów, w jakich występują poszczególne wyrazy. Na przykład w zdaniu „jedziemy nad może” zwykły słownik nie podkreśli żadnego wyrazu, choć ewidentnie zdanie jest błędnie napisane. Słownik Google Wave doskonale wie, że w zwrocie „może się okazać” piszemy „może” przez ż, a w zwrocie „jedziemy nad morze” mamy „to drugie, mokre” morze.

Jak widać Google dzięki swojemu nowemu wynalazkowi może wnieść do świata internetowej komunikacji kolejne ciekawe rozwiązanie. Nie wiadomo jednak jeszcze od kiedy dokładnie będziemy mogli pozwolić sobie na korzystanie z owego „luksusu”. Producenci Google Wave nie podali bowiem informacji o terminie wdrożenia projektu w życie.

Źródła:

TVN24
TVN24
di.com.pl
antyweb.pl
blog Pawła Tkaczyka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wiecej na temat Google Wave: http://webhosting.pl/Wave._.nowa.usluga.od.Google

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstepne info o wprowadzeniu jest - przelom tego i kolejnego roku.
Brak tutaj info, ze projekt zostanie udostepniony na zasadzie otwartego kodu (Open Source), co pozwoli spolecznosci, ktora zbierze sie wokolo tego produktu, jej szybka rozbudowe o kolejne funkcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.