Facebook Google+ Twitter

Google wymyślił nowe CAPTCHA. Ułatwi nam życie przy okazji analizując nasze zachowanie w sieci

Google znalazł sposób, by ułatwić życie internautom. Wkrótce nie będziemy musieli wpisywać ciągów zniekształconych liter i cyfr, by np. dokonać rejestracji na stronie. Gigant zaprezentował standard reCAPTCHA. Ma on jednak jeden minus - śledzi nasze zachowanie w sieci.

 / Fot. GoogleKody CAPTCHA znają chyba wszyscy internauci. Często jesteśmy proszeni o przepisanie ciągu zniekształconych liter i cyfr przy rejestracji w jakimś serwisie czy dodawaniu komentarza. Wadą tego rozwiązania jest to, że znaki bywają nieczytelne i zdarza się, że formularz musimy wypełniać wielokrotnie. Po co wprowadzono standard CAPTCHA (z angielska Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart), jak sama nazwa wskazuje, byśmy mogli udowodnić na danej stronie, że jesteśmy ludźmi, a nie botami spamującymi.

Google ma nowy pomysł na potwierdzenie naszego "człowieczeństwa" w internecie. Zaprezentował standard reCAPTCHA. Użytkownik wypełnia formularz rejestracyjny czy dodaje komentarz, zostaje przy tym poproszony o odpowiedź na proste pytanie dotyczące ulubionego koloru, po czym zaznacza okienko "Nie jestem robotem". Jeżeli system ma wątpliwości otrzymamy kolejne zadanie. Może nim być wskazanie zdjęcia pasującego do podanego na ekranie. Najczęściej po wykonaniu testu przechodzimy dalej.

Czytaj także: NASA wysyła ludzi na Marsa. Kapsuła Orion gotowa do pierwszego lotu testowego


O wiele ważniejsze jest jednak to, co dzieje się poza naszym wzrokiem. Google analizuje nasze zachowanie, sprawdza też nasz adres IP. Wszystko po to, by dowiedzieć się czy ma do czynienia z człowiekiem czy botem internetowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.