Facebook Google+ Twitter

Google+ zagrożeniem dla Facebooka? 400 mln użytkowników w 2012 roku?

Amerykański analityk Paul Allen przewiduje, że do końca 2012 roku Google Plus osiągnie liczbę ponad 400 milionów użytkowników.

 / Fot. Google+W Google Plus zarejestrowało się jak dotąd 62 miliony użytkowników, z czego jedna czwarta przypada na grudzień. Dziennie rejestruje się około 625 tys. osób i liczba ta stale rośnie - częściowo jest to spowodowane wzrastającym zainteresowaniem urządzeniami z systemem Android (ponad 700 tys. zakupów dziennie), co bardzo zachęca do rejestrowanie się w Google Plus i zapewnia częściowo łatwą integracją z innymi produktami.

Naukowiec zastanawia się dlaczego w grudniu strona tak tłumnie była odwiedzana przez nowych użytkowników. Może to być spowodowane zarówno świętami, reklamami telewizyjnymi, dostępnością Androida 4.0 czy też pozytywnymi opiniami, jak też kombinacjami wszystkich tych czynników, ale bez wątpienia wzrost zainteresowania następuje w zdumiewającym tempie.

Analityk przewiduje, że rok 2012 będzie rokiem przełomowym dla Google Plus i zakończy się wynikiem ponad 400 milionów użytkowników. To wciąż dużo mniej w porównaniu z Facebookiem (800 milionów), ale może być sygnałem dla Marka Zuckerberga, by przyjrzeć się uważniej konkurencji.

Google Plus opiera się na idei tzw. "kręgów". Niektóre posty mogą być upublicznione, a inne pozostać prywatne - dzięki czemu użytkownicy mają różne „kręgi” dla przyjaciół, znajomych, dalszych znajomych, czy też mogą publikować „publiczne” posty, które każdy w internecie może zobaczyć.

Google odmawia komentarza na temat przewidywań naukowca - informuje dailymail.co.uk.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

john
  • john
  • 31.12.2011 08:54

trzeba być baranem, żeby rejestrować się na korporacyjnych super-szpiegowskich gniotach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także w Polsce G+ wystartował bardzo ostro. Wparcie Gmaila i zapwiadane korzyści w postaci promocji w wynikach wyszukiwania Google robią swoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.