Facebook Google+ Twitter

Google zmienia filozofię. Nexusy przestają być niszowe

Mimo odwołania zapowiedzianej na poniedziałek konferencji, uderzenie Google było bardzo mocne. Urządzenia serii Nexus stają się obiektami pożądania, pełnoprawnymi smartfonami i tabletami. Nabierają wreszcie cech, które były charakterystyczne dla produktów Apple.

 / Fot. GoogleJoshua Topolsky z The Verge miał okazję zobaczyć premierowe produkty Google w siedzibie koncernu. Na YouTube możemy zobaczyć film, w którym menadżerowie firmy mówią o genezie nowych urządzeń, prezentują ich zalety. W swej istocie 14-minutowe wideo stało się reklamą takich nowości, jak Nexus 4, Nexus 10 czy Android 4.2, ale nie to jest najważniejsze.

Po obejrzeniu wideo, zapoznaniu się z najnowszymi produktami serii Nexus i zmianami w Androidzie doszedłem do wniosku, że powoli dobiega końca era Apple. Nie chodzi mi jednak o szeroko pojętą innowacyjność, bo w tym względzie od jakiegoś czasu mamy do czynienia z inteligentną ewolucją zarówno po stronie Google, jak i Apple. Mam na myśli design i kreowanie stylu.

Nexus 4, Nexus 10 i Android 4.2 oficjalnie. Google zapowiedziało nowości


Do tej pory Nexusy pełniły funkcję dowodu na to, że Google również potrafi wyprodukować telefon. Były produktami niszowymi, swoistą platformą testową dla Androida, czymś w rodzaju wzorca metra w Sèvres, pozbawionego jednak magii i jobsowego "emejzingu". Niedawna premiera Nexusa 7 zaczęła kruszyć ten stereotyp, z kolei wczorajsze zapowiedzi, jak i wspomniany film The Verge obalają tę wizję.

Drugi raz w tym roku pojawi się znacząca aktualizacja Androida. Producenci smartfonów z tym systemem, proponujący własne nakładki od dawna nie są w stanie nadążyć za Google. Poważny problem mieli z Ice Cream Sandwich, niektórzy zdążyli przystosować do swoich interfejsów Jelly Bean. Tymczasem zaledwie po 4 miesiącach od wersji 4.1 pojawia się Jelly Bean w odsłonie 4.2. Oczywiście najnowsze oprogramowanie otrzymają Nexusy - te nowe (4 i 10), jak i wcześniejsze. Czysty Android staje się więc komplementarną częścią polityki Google. Zyskuje przewagę nad wersjami producenckimi.

Zobacz film prezentujący nowe Nexusy na następnej stronie =>>


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.