Facebook Google+ Twitter

Google+ zniknie z sieci? Google wydzieli z serwisu usługi Photos i Streams

Serwis Google+ przekształci się w dwa odrębne produkty. Można powiedzieć, że Google tym samym kończy przygodę z mediami społecznościowymi rozumianymi jako konkurencja dla Facebooka.

https://flic.kr/p/7fL5C3 / Fot. Håkan Dahlström/CC BY 2.0Z serwisu społecznościowego Google+ zostanie wydzielone dwie usługi - Google Photos i Google Streams. Pierwsza będzie dedykowana aktywności związanej z fotografią, druga obejmie wpisy użytkowników. Można powiedzieć zatem, że Google+ wyłonione zostaną produkty, które są podstawą jego działania. Póki co nie wiadomo, co się stanie z serwisem, który miał zagrozić Facebookowi.

O zmianach poinformował na Google+ Bradley Horowitz. Co ciekawe ten menadżer Google nie użył w swym wpisie nazwy serwisu. "Chcę potwierdzić prawdziwość plotek. Jestem podekscytowany uruchomieniem produktów Google Photos i Streams" - napisał. Zmiany mają pomóc w dotarciu do większej liczby użytkowników.

Czytaj także: Badania Ceres odsłonią najwcześniejszy rozdział historii Układu Słonecznego. 6 marca sonda Dawn wejdzie na orbitę


Zdaniem komentatorów stworzenie dwóch nowych usług może oznaczać koniec marki Google+. Serwis pojawił się w sieci w 2011 r. i miał być alternatywą dla Facebooka. Po nieco ponad roku liczba użytkowników przekroczyła 400 mln, ale G+ nigdy nie zagroziło głównemu konkurentowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.