Facebook Google+ Twitter

Google zostanie podzielony na kilka spółek? To jeden z pomysłów UE likwidację monopolu giganta

Parlament Europejski mógłby podzielić Google na mniejsze spółki. Amerykański gigant w Europie posiada 90 proc. rynku. Zarzuty wobec Google dotyczą uprzywilejowania w wynikach wyszukiwania własnych serwisów kosztem konkurencji.

https://flic.kr/p/mJrqt1 / Fot. Anthony Quintano/CC BY 2.0Przed Komisją Europejską toczy się postępowanie antymonopolowe. Wyszukiwarka Google posiada 90 proc. europejskiego rynku. 26 listopada w Parlamencie Europejskim głosowany będzie projekt dokumentu wzywającego KE do działań w obronie interesów konsumentów. Prawdopodobnie będzie to rezolucja bez skutków prawnych - podaje WyborczaBiz.

Komisarz Margrethe Vestager twierdzi, że Unia Europejska powinna zapewnić uczciwą konkurencję na rynku wyszukiwarek, bo są one kluczowe dla "cyfrowych gospodarek" i nie powinny być zdominowane przez jeden podmiot.

Czytaj także: Toksyczne odpady z Salwadoru będą utylizowane w Dąbrowie Górniczej. Mieszkańcy protestują


Parlament Europejski może zaapelować do Komisji Europejskiej o rozważnie pomysłu oddzielenia wyszukiwarki Google od innych usług. Obecnie amerykańska spółka nie ma w zasadzie konkurencji na Starym Kontynencie. Nie ma też europejskiej wyszukiwarki, która mogłaby podjąć walkę z Google.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.