Facebook Google+ Twitter

Google+ zrewolucjonizuje sieci społecznościowe?

Kręgi, czaty, zsynchronizowana poczta, harmonogramy, plany zadań, konferencje, interesujące informacje, przekazywanie plików, rozmowy głosowe, czy wideorozmowy - możliwości zbioru programów? Nie! Nadchodzi projekt Google PLUS.

 / Fot. Strona projektu Google+Tydzień temu informowaliśmy o tym, że ilość użytkowników portalu Facebook przekroczyła 750 mln osób. Kilka dni później Google ogłosiło, że już niebawem światło dzienne ujrzy ich najnowszy projekt - Google+. Prace nad nim trwały ponad rok. Portal ma stanąć do walki z Facebookiem.

Co zaoferują nam programiści Google?

G-PLUS kusi możliwościami. Pierwszą z nich jest niezwykle otwarty interfejs znajomości oparty na kręgach (opcja Circles). Na zasadzie przeciągnij-upuść można zarządzać swoimi kontaktami grupując je w odpowiadające nam zbiory. Kolejna to Miejsca spotkań - tutaj można do woli komunikować się ze swoimi znajomymi. Do wyboru mamy jedynie formę kontaktu: czat, konferencję, rozmowę głosową, lub rozmowę wideo.

Czytaj także: Google Plus spróbuje zdetronizować Facebooka

Rozmowy wideo są właśnie największym atutem Google+. Tak jak portal Facebook, na szeroką skalę, umożliwił użytkownikom kontakt ze sobą bez konieczności instalacji komunikatorów (np. Gadu-Gadu), tak dzieło Google daje możliwość rozmów wideo, zwalniając nas z obowiązku instalowania Skype. Kolejną możliwością są Sparki, które są niczym innym jak nowym, odświeżonym czytnikiem Google. Sparks, analizując nasze zainteresowania, wyszykują dla nas informacje, które mogą nas zainteresować.

Jak się tam dostać?

Dostęp do serwisu jest na razie ograniczony. Na stronie www.plus.google.com zarejestrować mogą się jedynie osoby, które dostaną zaproszenie od Google. Naturalnie możemy o nie poprosić i czekać na odpowiedź Google.

Poniżej prezentujemy, przygotowaną przez twórców zapowiedź portalu.

Jeden z najwyżej ocenianych komentarzy pod filmem promującym najnowsze dzieło Google brzmi: "The death of Facebook". Czy rzeczywiście G-PLUS przyniesie śmierć Facebookowi? O tym przekonamy się z czasem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

www.katalogi.co
  • www.katalogi.co
  • 29.07.2011 00:25

Witam u mnie zaproszenia za free dla wszystkich Firm .Dodaj swój wpis do Katalog Firm a w prezencie otrzymasz zaproszenie jako bonus.
You Welcome:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
maxnt
  • maxnt
  • 20.07.2011 12:05

U mnie zaproszenia za free ;) Wypełniasz ankiete (bądź spokojny o swoje dane) na tej stronie http://maksymilianszal.pl/google_plus/ a ja wysyłam zaproszenie. :)

PS: Nie zapomnij kliknąć LUBIE TO :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.