Facebook Google+ Twitter

Gorąca Brazylia, Latynoska fiesta? Zatańczymy wszystko

- Gorąca Brazylia, Latynoska fiesta, Burleska, Tropikalne wyspy... Każdy nowy pokaz to odrębna choreografia, oryginalne stroje. Podczas występów odnosimy się do tradycji i kultury danego regionu - opowiadają: Agnieszka Kurek Johnson "Żaba" - specjalistka od jazzu, burleski, rewii oraz Sylwia Lula Raźna - mistrzyni samby i klimatów latynoskich z zespołu Tancerze.pl.

Zgoda zespołu na publikację / Fot. Agnieszka Kurek JohnsonPaweł Świderski: Kiedy zrodziła się idea powstania zespołu?
Agnieszka Kurek Johnson "Żaba" i Sylwia Lula Raźna: Zespół powstał w 1999 roku w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku na profesjonalnych tancerzy obsługujących eventy i specjalizujących się w rozrywce na wysokim poziomie. Chodzi tu o pokazy na wzór tych z Las Vegas, czy Paryża; z pięknymi tancerkami, mieniącymi się strojami i przykuwającymi oko choreografiami.

Pokazy miały zachwycić koneserów tańca i amatorów, a występ miał być miłym przerywnikiem bankietu czy konferencji. Takich zespołów nie było lub było za mało. Nie do końca nadają się do takiej roli baletmistrze teatralni czy też sportowi tancerze turniejowi. Bankiet, promocja albo taniec w klubie na scenie 2x2 metry, czy też pokaz na scenie w plenerze przy 15-stopniowym mrozie, nie stanowią dla nas problemu.

Taki wysiłek i stres przerasta możliwości wielu "zawodowców", przyzwyczajonych do stałych warunków i tworzenia sztuki dla sztuki. My tworzymy sztukę i rozrywkę dostosowaną do widza, niestraszne są nam nietypowe wyzwania, a przede wszystkim spełniamy oczekiwania odbiorcy.

Zespół prezentuje 5 formacji. Czym one się charakteryzują? Na jakich widowiskach prezentowane są poszczególne style?
Na pięć formacji składa się: Rewia Tancerze.pl , Los Bailadores, Sahra Atesi, Aloha Lei i Groove Up. Rewię Tancerze.pl tworzą piękne tancerki, cekiny i pióra. Prezentowane są aranżacje rewiowe na bazie jazzu i tańca charakterystycznego a także burleski. Zgoda zespołu na publikację / Fot. Agnieszka KurekLos Bailadores z kolei to formacja wielokrotnie zapraszana na najbardziej prestiżowe prezentacje kultury latynoskiej, kongresy salsy, pokazy samby brazylijskiej. Tu tańczą także pary. Prezentowane są przez wszystkim tańce latynoskie.

Sahra Atest to taniec brzucha w stylu kabaretowym i tureckim. Aloha Lei to pokazy tańca hula z Hawajów i Ori z Tahiti. Kwiaty, kolory, pozytywny i spokojny nastrój pokazów sprawiają, iż jest to formacja chętnie oglądana przez dzieci, nawet te najmłodsze w żłobkach. Pokazy dla dorosłych zazwyczaj odbywają się podczas imprez w charakterze hawajskim, a także latem w plenerze, również na statkach i promach.

Groove Up to najbardziej współczesna z formacji. Tańczymy do popularnej muzyki. Tworzymy również choregrafię na potrzeby teledysków dla artystów, tańczymy na dużych koncertach masowych. - jazz, hip-hop, taniec współczesny i nowoczesny.

Gdzie szkolą się osoby występujące w rewii Tancerze.pl?
Instruktorzy i choreografowie Tancerze.pl prowadzą zajęcia w wielu warszawskich szkołach tańca. Osoby które dołączą do naszej rewii mają zapewniony szeroki program szkoleniowy, włącznie z techniką klasyczną i akrobatyką. Jeśli jest taka konieczność zapewniamy również spotkania z dietetykiem i stylistą. Współpracujemy wyłącznie z bardzo doświadczonymi instruktorami np. z Warszawskiej Szkoły Baletowej lub z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Stawiamy na ciągły rozwój. Główny skład i choreografowie grup pobierają lekcje za granicą, m.in. w Londynie, Niemczech, Turcji, co też sprawia, że oprócz regularnych wspólnych treningów systematycznie wprowadzamy nowe elementy do naszych programów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ładne kobiety, piękne stroje! Czy w tańcu Samby można dopatrzyć się Modlitwy do Najwyższego?? -Można! Przecież to On stworzył nas i tę "pozytywną Energię" na swój Obraz i podobieństwo :)) Samba o ' Le!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.