Facebook Google+ Twitter

Gorąca linia Kaczyński-Klaus

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-18 22:03

Prezydent Czech Vaclav Klaus poinformował, że omawiał telefonicznie kwestie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Klaus po raz kolejny wypowiedział się otwarcie przeciw dalszej ratyfikacji Traktatu.

Prezydent Klaus zaprosił Lecha Kaczyńskiego do swojej rezydencji w Lanach pod Pragą. Klaus powiedział, że nieformalne spotkanie odbędzie się już wkrótce, a jego głównym tematem będzie Traktat Lizboński.

- Dla mnie ten Traktat jest martwy - oświadczył prezydent dodając, że jest przeciwny kontynuacji procesu ratyfikacji. - Reanimować powinno się pacjentów, a nie traktaty - stwierdził czeski prezydent, dodając, że Wspólnota może kierować się na razie zasadami Traktatu Nicejskiego.

Klaus, znany ze swego eurosceptycyzmu, już kilka godzin po irlandzkim referendum pogratulował Irlandczykom, twierdząc, że wynik plebiscytu był "zwycięstwem rozumu i wolności nad europejską biurokracją".
Na dzisiejszej konferencji w Pradze prezydent Klaus oznajmił, że Europie potrzeby jest zupełnie inny traktat i zażartował, że "może napisać go sam".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.