Facebook Google+ Twitter

Gorące kaloryfery i nasze zdrowie

Nadeszła jesień, a wraz z nią niskie temperatury. Dym z kominów już nas nie dziwi, bo przecież większość z nas chce się ogrzać. Nie dla każdego jednak ciepło oznacza to samo. Jaka powinna być optymalna temperatura w naszym mieszkaniu?

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Laughing_Kid.jpg / Fot. http://www.flickr.com/photos/vatobob/Gdy na dworze zimno, a w domu kaloryfery są aż czerwone, bardzo łatwo o chorobę. Organizm ludzki nie znosi takiego szoku temperaturowego, w efekcie szybciej marzniemy i częściej chorujemy.

"Zalecana temperatura dla pokoi dziennych to 20°C, dla sypialni, gdy śpimy, 18°C, dla łazienki 24°C. Gdy w domu jest małe dziecko możemy ustawić temperaturę w pokoju dziennym na 22°C" wyjaśnia Marcin Pałczyński, ekspert Warszawskiego Ciepła, Dyrektor Biura Rozwoju Rynku, Społecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Należy jednak pamiętać, że każdy indywidualnie odczuwa temperaturę. Jak się okazuje, mimo zaleceń 20-21°C, ludzie uwielbiają ciepło i wybierają granice 22-24°C, a czasem nawet więcej. Na internetowym forum pod hasłem "Optymalna temperatura w mieszkaniu", stanowcza większość internautów opowiada się za wysokimi temperaturami.

"nie wiem ile stopni jest u mnie, w każdym razie w dzień kaloryfery mam nastawione prawie na full (na czwórkę) a i tak siedzę w swetrze i ciepłych dresach" - wypowiada się laylaaa,

Dalej czytamy

"Jesienią i zimą jest u mnie w pokoju od 25 do 28. Jesień najczęściej 26, zima 28. Mi jest zawsze bardzo zimno, więc tylko przy takiej temperaturze czuję się dobrze w pokoju. Oczywiście w nocy chłodniej, na noc wyłączam kaloryfery" - komentuje Ashaai

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.