Facebook Google+ Twitter

Gorące rytmy salsy królowały w stolicy

W sobotę minął drugi dzień 5. Międzynarodowego Festiwalu Salsy. Odbyły się warsztaty tańca, impreza z tanecznym spektaklem w reżyserii Erica Lalty oraz tajemnicze Rumba Jam Session.

Przez cały dzień można było uczestniczyć w różnorodnych warsztatach na kilku poziomach zaawansowania. W programie zajęć dla zaawansowanych była nie tylko salsa, można było poznać również inne techniki, takie jak: flamenco fusion salsa, reggaeton (połączenie hip hopu z rytmami latynoamerykańskimi) czy kizombę (taniec z Angoli). Dla początkujących przygotowano różne odmiany salsy - afrosalsę (połączenie salsy z afrykańskimi rytmami) i ruedę de casino (rodzaj salsy kubańskiej, tańczonej w kole przez kilka par, które wykonują figury na znak lidera).

Sobotnia impreza odbyła się w klubie Stodoła. / Fot. Weronika TrzeciakO godz. 21 w klubie Stodoła odbył się kurs salsy dla zupełnie początkujących, po którym rozpoczęła się festiwalowa impreza. Przybyło więcej uczestników niż poprzedniego dnia. Muzyka była niezwykle porywająca. Na sali głównej królowała salsa. Natomiast dla miłośników bachaty i kizomby przygotowane było osobne pomieszczenie. Jednak to salsowy parkiet cieszył się największym zainteresowaniem i wypełniony był po brzegi. Muzyka porwała uczestników, którzy przybyli na festiwal z różnych zakątków Polski i świata. Jednak mieli oni wspólny cel: dobrze się bawić. Jednym słowem połączyła ich miłość do salsy. I nie ma w tym nic niezwykłego, wspólna pasja łączy nawet obcych sobie ludzi. Widać było, że taniec sprawia im wiele radości.

Około północy nastąpiło powitanie przybyłych: - Dobry wieczór Państwu, witam na 5. Międzynarodowym Festiwalu Salsy. Chciałabym zapowiedzieć spektakl w reżyserii Erica Lalty. Witamy w świecie boogaloo! - powiedziała Ania Chagowska, ze szkoły Salsa Libre.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.