Facebook Google+ Twitter

Gorące rytmy salsy opanowały Warszawę

W sobotę, 10 lipca, minął drugi dzień Warszaw Summer Salsa Festiwal 2010. Tego dnia zorganizowano urozmaicone warsztaty taneczne, a wieczorem imprezę z pokazami par polskich i zagranicznych. Nie obyło się również bez niespodzianki...

Impreza sobotnia odbyła się w Koneserze. / Fot. Weronika TrzeciakTego dnia od południa odbywały się warsztaty m. in. z bachaty, zouku, afro rytmów czy salsa tanga. Nie zabrakło również zajęć z kizomby.

Zouk [czyt. zuk] pochodzi się z Brazylii, z wyspy Gwadelupa. Jest bardzo romantycznym i wolnym tańcem. Istnieją 3 jego odmiany: zouk-lambada, love zouk oraz soulzouk. Tańczony jest w Holandii, we Francji i w Anglii. W Polsce propagują go Michalina Podolska i Kamil Borecki z Kielc.

Zespół Calambuco z Kolumbii. / Fot. Weronika TrzeciakO 20.30 rozpoczęło się Grand Party w Koneserze, dawnej Fabryce Wódek. Atrakcją wieczoru był koncert kolumbijskiego zespołu Calambuco, który składa się z 11 muzyków. Kolumbijska salsa podgrzała atmosferę. Uczestnicy zostali porwani przez gorące rytmy salsy. Jedni słuchali wspaniałych melodii, inni tańczyli przy muzyce na żywo. Koncert bardzo się podobał, wokaliści nie tylko śpiewali, ale również tańczyli na scenie. Przeżywali występ całym sobą i widać było, że świetnie się przy tym bawią.

Po żywiołowym koncercie muzyką zajął się DJ Oso Blanco i popłynęły salsowo-kizombowe melodie. Pary szybko zapełniły parkiet.

Pokaz pary Anne i Anichi z Kolumbii/Ekwadoru. / Fot. Weronika TrzeciakPo północy nastąpiło oficjalne powitanie uczestników oraz rozpoczęły się pokazy gwiazd polskich i zagranicznych. Jako pierwsi zaprezentowali się Ricardo Recanati i Edyta (z wrocławskiej szkoły Universo Salsero) w zmysłowej bachacie. Następnie zobaczyliśmy 3 pokazy - krakowskiej szkoły Salsa Sabrosa, warszawskiej szkoły Latingroove oraz Salsa Libre. Po nich wystąpili Paula Loureiro i Ricardo Sousa z Afrolatin Connection z Portugalii. Następnie obejrzeliśmy pokaz Magna Gopal ze Stanów Zjednoczonych, która była w Polsce po raz pierwszy, kolumbijsko-ekwadorskiej pary Anne i Anichi, a na zakończenie – Nuno i Vanda z Portugalii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za miłe słowa. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonała relacja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

nic tylko pozostaje nam poczekać na ostatnią Twoją relację i osobiste wrażenia z parkietu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.