Facebook Google+ Twitter

Gorąco na spotkaniu z Michalkiewiczem: "PiS to tylko dekoracja"

Na spotkaniu w Olsztynie ze Stanisławem Michalkiewiczem doszło do gorącej dyskusji na temat Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego.

Stanisław Michalkiewicz jest jednym z najbardziej niepoprawnych publicystów. Jeden z najbliższych współpracowników Janusz Korwina Mikke, współzałożyciel Unii Polityki Realnej oraz pisma "Najwyższy Czas" jest uznawany przez media "głównego nurtu" za czołowego antysemitę. Wykluczony z mainstreamu swoje felietony przedstawia w Radiu Maryja, wspomnianym "Najwyższym czasie", oraz mniejszych pismach. Michalkiewicz odważnie pisze o kwestiach żydowskich, i nie zgadza się na to, aby Polska płaciła Izraelowi ogromne sumy z racji "odszkodowań wojennych". Wchodzi również w skład kapituły przyznające nagrody im. Józefa Mackiewicza.

"Reputacja Jarosława Kaczyńskiego w sprawie obronny niepodległości, nie ma dla mnie żadnej wartości" - powiedział zdenerwowany redaktor Stanisław Michalkiewicza. To reakcja na zarzuty ze strony jednego z sympatyków PiS, że współpracownik "Radia Maryja" nie wie czym jest mniejsze zło: "Polska, która nie należy do UE, jest skazana na pożarcie przez Rosję. Pan nie wie chyba czym jest mniejsze zło" - powiedział podniesionym głosem sympatyk PiS. Publicysta poruszony, tym zarzutem przypomniał rozmówcy, że w czasach rozbiorów również istniały dwa ugrupowania: "patriotów oraz "zachowawców" które wzajemnie zarzucały sobie zdradę. Dla "zachowawców", większym problemem od utraty niepodległości był podział Polski pomiędzy trzy mocarstwa europejskie. Michalkiewicz w ten sposób zasugerował, że lepiej być okupowanym przez jedno państwo (redaktor "Najwyższego Czasu" pije tutaj do Kaczyńskiego. Chodzi mu stosunek Kaczyńskiego do Unii Europejskiej)

Stanisław Michalkiewicz nie może przebaczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu, że jego partia (w tym on sam) głosował za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. Jego stanowisko jest niezmienne w tej sprawie od 10 Grudnia 2009 roku, czyli momentu przyjęcia traktatu.

Z kolei zwolennicy PiS, którzy zawsze w licznej delegacji pojawiają się na jego spotkaniach, nie mogą zrozumieć jego niechęci do PiS. Powiedział to wprost jeden z uczestników spotkania. Pragnąc dostosować się do barwnego stylu pana redaktora, urozmaicił swoje pytanie sformułowaniem: "chciałbym wbić szpilkę panu redaktorowi". Teraz chyba tego żałuje, ponieważ po odpowiedzi Michalkiewicza powiedział: że "pan redaktor oddał mu podwójnie". Co takiego powiedział mu były polityk UPR? Że stara się, nie żyć urojeniami (czytaj, tak jak zwolennicy PiS).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 04.12.2011 16:34

Michalkiewicz ma rację po podpisaniu Traktatu jest po ptokach [ kaczkach ]. Zwolenników Kaczyńskiego nie przekonają żadne argumenty .Dobrze ,że moderator zakończył debatę bo by się pobili .Środowisko Michalkiewicza i ZDEKLAROWANYCH antysemitów , eurosceptyków na każdym kroku potępiają Lech Kaczyńskiego za podpisanie traktatu a katastrofa miała być karą boską.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cud
  • Cud
  • 04.12.2011 12:51

Radoslaw Kowalski liczy na olśnienie i cud .Może bedzie cud jak zaczniesz myślec i publikować swoje przemyslenia ale po uprzednim skonsultowaniu z inna osoba .Może to być lekarz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś dostanie olśnienia? Przyznaje liczę na cud

Komentarz został ukrytyrozwiń
DarGrze
  • DarGrze
  • 04.12.2011 11:59

Jak można opublikować coś takiego? Toż to wyrwane z kontekstu bluzgi bez zachowania podstawowych prawideł języka!
Kto to jest Michalkiewicz? Ja go nie znam. Może łaskawie autor napisałby, kto to taki i z jakiego powodu na jego temat opublikował ten chłam?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kes
  • kes
  • 04.12.2011 11:38

Ble, ble, ble.Sieczka na głąbów łepetyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.