Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7433 miejsce

Gorąco w Sejmie. Ostre zarzuty i trudne pytania w sprawie Amber Gold

Dzisiejsze obrady Sejmu od początku przybrały gorący nastrój. Po informacjach: premiera, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz ministra finansów - rozgorzała dyskusja, której długo nie będzie końca.

Sonda

Czy potrzebna jest sejmowa komisja śledcza w sprawie Amber Gold?

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiPo informacjach szefa rządu, prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości i ministra finansów rozpoczęła się debata poselska, do której zapisało się 174 posłów. Będzie ostra, długa i wyczerpująca. Czy wyczerpie tematykę - zobaczymy.

Na początku usłyszeliśmy, w ramach wstępu i rozgrzewki w dyskusji, kilka pytań, m.in. takie: "Czyim słupem był Marcin P.?" - pytał z mównicy sejmowej, poseł Janusz Palikot - czytamy w serwisie Interia.pl. Przed Palikotem zabrał głos poseł Andrzej Duda z PiS, który chciał wiedzieć: jak to możliwe, że "to wszystko stało się pod okiem instytucji państwa"?

Czytaj także: Prezes PiS o aferze Amber Gold: Sądy przestały działać


Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, po wysłuchaniu wystąpienia premiera Donalda Tuska ws. Amber Gold - jak zwykle w tak ważnych sprawach - opuścił salę plenarną Sejmu i po drodze, zatrzymany przez dziennikarzy, powiedział, że to co się dzieje na sali - "to jest próba rozmydlania". Dodał, iż jest oczywiste, że w sprawie Amber Gold, musi powstać komisja śledcza. Jego zdaniem "ci, co są przeciw komisji, przyznają się tym samym do winy".

Premier mówił w Sejmie, że w sprawie Amber Gold "należy wyjaśnić błędy instytucji państwowych", ale w żadnym razie nie może to być pretekst do podporządkowania ich władzy politycznej. Zaznaczył, że zastrzeżenia budzą działania ABW, w związku z tym możliwe są "wnioski personalne w służbach". Krytykował też pracę UOKiK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Wśród grzmiących głosów na temat cwaniaka, który żonglował między prokuraturami, sądami i obiecywał "złote góry" naiwniakom, pragnącym rozmnażac swoje pieniądze w tempie króliczym, słychać też tych, którzy pragną , aby państwo wyrównało im straty; z podatków wszystkich obywateli, czyli naszym kosztem.
Do wiadomości tych "sprawiedliwych" podaję przykład działania instytucji (czy urzędasów?) państowych, oficjalnych i działających w majestacie prawa:
Spłacona przez byłego męża matka dwojga dzieci chce kupic 2 pokojowe mieszkanie w gierkowskim bloku.
Brakuje 30 tysięcy tysięcy i matka z córką biorą kredyt w PKO.
Ponieważ matka uprzednio miała konto w BPH - zaświadczenie, iż konto zostało w BPH zlikwidowanie, przeniesione do PKO - kosztuje 100zl.
Corka brała w BPH kredyt na rower dla dzieci.Kredyt jest spłacony, ale przy podpisaniu umowy o kredyt musi doręczyc zaświadczenie, że rower spłacony co do grosza. Ten papierek kosztuje 20 zł.
Obie panie muszą też zapłacić w urzedzie skarbowym za 2 papierki zaświadczajace, iż nie zalegają z podatkami; 17 od głowy = 34 zl.
Razem - za papierowe zaświadczenia 154zł. W dobie komunikacji elektronicznej i pełnej komputeryzacji URZĘDU

Wobec tego przechodze do pytania zasadniczego: co mnie, q...a obchodzi, że kretyni którym zaświecono w oczy sztabką złota stracili swoja własną forsą, na swoje własne życzenie?

Idę zapalić świeczkę nieboszczykowi Kafce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olo
 • Olo
 • 30.08.2012 22:56

Lud smoleński patrzy i śmieje się z głupoty lemingów i ich idola dwókadencyjnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Tomek
 • Tomek
 • 30.08.2012 22:35

A gdzie lud smoleński ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
 • -
 • 30.08.2012 22:10

Jolka -stary towarzysz i TW. Jolek walcz z tym IPN dla siebie i kolegów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
 • -
 • 30.08.2012 22:07

Kalisz włożył paluch do słoika ze śledziami, a to były piranie .Widzisz łakomczuchu nie żryj tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to nie ja odpowiadam to kolega, kolega na następnego pokazuje i tak dalej stary jak świat numer, żenada i tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bracia Rojek
 • Bracia Rojek
 • 30.08.2012 19:30

Ta koalicja PO - PSL - jest tak skorumpowana tak obrzydliwa , tak przesiąknięta demagogią tak ,niekompetentna , tak niewiarygodna , że niewiele trzeba by w Polsce nastąpił wybuch społecznego niezadowolenia. Jak się patrzy na te mordy tych fircyków z PO i PSL to człowiekowi ma się na wymioty.

Ci ludzie powinni szybko odejść ,by dalej nie prowokować ludzi !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam !
 • Dodam !
 • 30.08.2012 19:18

A pan Kalisz wygląda jak na trybunie przed 1989r

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
 • Jolka
 • 30.08.2012 18:53

Eeeeeee! tam ....100 posłów PiS mówiło to samo . Nic na temat . Mieli karki z nakazem dołożenia Tuskowi .To było do przewidzenia .
Walka o władzę trwa. Amber Gold to sprawa prokuratora nie polityka. Tusk w przeciwieństwie do Kaczyńskiego nie manipuluje służbami i nie ma na nadsłuchu . Och ...to były czasy ....Ziobro z aktami na Nowogrodzkiej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.