Facebook Google+ Twitter

Gorący dzień w Sejmie? Posłowie zajmą się ponownie katastrofą smoleńską

Sejm ponownie zajmie się dziś katastrofą smoleńską. Tematem przewodnim dzisiejszych obrad komisji ustawodawczej, będą dwa projekty uchwał dotyczących wydarzeń z 10 kwietnia.

 / Fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl/domena punblicznaPierwszy projekt przygotował PiS i dotyczy on raportu końcowego MAK. Partia domaga się, by sejm stanowczo odniósł się do zawartych w nim wniosków. "Sejm uznaje, że treść końcowego raportu MAK nie służy dobrym stosunkom między Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską (...), możemy przeczytać w projekcie.

Posłowie SLD w swojej uchwale ograniczają się do wyrażenia oczekiwania, że sprawa katastrofy zostanie wyjaśniona.

Komisja ustawodawcza rekomenduje sejmowi czy projekt ma zostać przyjęty lub odrzucony. Poddawany jest on następnie głosowaniu. Sama uchwała nie ma w skutków prawnych i jest w praktyce opinią wyrażoną przez sejm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

paul
 • paul
 • 24.02.2011 16:54

Zajęliby się dziurawymi drogami przez które ginie codziennie więcej osób niż zginęło w katastrofie smoleńskiej. Niestety nikt z rodzin ofiar nigdy nie dostanie 250tys. Żal

Komentarz został ukrytyrozwiń
lichoo
 • lichoo
 • 26.01.2011 18:17

P-Osłowie już nie mają się czym zajmować w sejmie? Katastrofa i katastrofa, i diety i wypłaty... a portfel podatnika chudnie!!! Mogliby wreszcie coś dla zwykłych ludzi zatwierdzić poza podwyżkami (niestety nie pensji) bo w tym popierd... ustroju dla biednych nie ma lekko...WSTYD!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
komen
 • komen
 • 25.01.2011 14:16

lu ludzi włazi na W24 tylko po to żeby ocenić komentarze?
kompletny idiotyzm. nie raz widze obiektywny całkiem sensowny komentarz a barany jak na potęgę klikaja to góre to w dół. czy społeczeństwo jest juz aż tak głupie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
 • ania
 • 25.01.2011 12:22

roumiem powagę sytuacji. Głupotę z oddaniem śledztwa po katastrofie Rosjanom. Wyjaśnić trzeba - teraz to już nie jest pikne - światowa opinia puliczna dawno przestała się tym interesować, a dla siebie (bo teraz tylko po to powinniśmy i mozemy zrobić) nie ma co tak się "spieszyc".
Mysle, ze nie jest to jedyny wypadek, czy zbrodnia, która wydarzyła w ostatnim roku. Oddajcie sprawę prokuraturze i zajmijcie się wreszcie ROBOTĄ! Chociaz jak patrze na najnowsze pomysły Parlamentu (z całym szacunkiem dla stowarzyszonych) nie dzieląc na partie, to moze faktycznie juz nic nie naprawiajcie, niech poczeka, moze sie przelezy:,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Makieła czytając moje komentarze ma Pan zagwarantowane dobre samopoczucie.Śmiech powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych a lepiej ukrwiona skóra wpływa na stan włosów. Życzę bujnej brody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 25.01.2011 11:41

Informacja dla humanistów:W technice istnieje pojęcie "zmęczenie materiału".Smoleńsk uległ skręceniu,wgnieceniu,przeciągnięciu i spłaszczeniu.Jeżeli PiS chce na katastrofie "dojechać" do wyborów to ten materiał im tego nie wytrzyma.Nie posiada wymaganych parametrów-rozsądku,umiaru i pokory.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.01.2011 11:34

Gdzie są zapowiadane przez PO pakiety ustaw. Czyżby posłowie nie mieli już czym się zajmować, tylko tym, na czym absolutnie się nie znają? Najpierw niech poczytają, co to jest minuta, czyli 60 sekund. Nawet tak prostej sprawy podziału godziny na minuty i sekundy, która była omawiana bodaj w 2 klasie szkoły podstawowej, nie potrafią pojąć, a cóż dopiero skomplikowany twór, jakim jest TU-154 M.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, lubię Pana komentarze, gwarantują mi rozrywkę i uśmiech:-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłowie są reprezentantami społeczeństwa i mają prawo a nawet obowiązek zabierać głos w każdej sprawie.Widać wyraźnie kto tak naprawdę jest autentycznym obrońcą Polskich interesów .W tej sprawie rząd i posłowie partii rządzącej nie zdali egzaminu dlatego też słusznie inicjatywę przejęła największa partia opozycyjna jaką jest PIS. Gdyby nie PIS to na Polskich urzędach powiewałaby już flaga Federacji Rosyjskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Kolebuk
 • Kazimierz Kolebuk
 • 25.01.2011 10:12

Beneficjentem raportu MAK nie jest sejm, czy posłowie, lecz prokuratura. To prokuratorzy powinni się opierać na danych zawartych w tym raporcie, jak i raporcie polskiej komisji badającej tę katastrofę. Posłom nic do tego.
Trwa polityczna hucpa - szczególnie posłów powiązanych z największym szkodnikiem społecznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.