Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30024 miejsce

"Gorący, płaski i zatłoczony". Nowa książka guru globalizacji od jutra w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-20 15:24

Ameryka ma problem i świat ma problem. Ziemia, na której żyjemy robi się coraz bardziej gorąca, płaska i zatłoczona - pisze w swej najnowszej książce guru globalizacji Thomas L. Friedmann. Zdaniem autora, do 2020 roku na świecie przybędzie kolejny miliard ludzi, a ich wymagania odnośnie zasobów będą rosły.

 / Fot. RebisCo z tego wynika? Jeżeli damy każdemu z tego miliarda nowych ludzi po jednej sześćdziesięciowatowej żarówce będzie to wymagało powstania około 20 nowych 500-megawatowych elektrowni na węgiel. Jak zatrzymać te procesy - odpowiedzi znajdziecie w książce „Gorący, płaski i zatłoczony”.

W tej błyskotliwej i niezwykle aktualnej książce, Friedman prezentuje oryginalne i prowokujące spojrzenie na dwa największe wyzwania stojące dziś przed Ameryką: utraty narodowego celu po 11 września i zagrożenie środowiska naturalnego, które dotyka wszystkiego - od żywności poprzez paliwa po lasy. Pokazuje też, że jedynym wyjściem jest rozwiązanie obu problemów łącznie - że można ocalić świat i jednocześnie tchnąć nowego ducha w Amerykę.

Friedman wyjaśnia, że globalne ocieplenie, gwałtowny wzrost liczby ludności i zadziwiający dzięki globalizacji wzrost klasy średniej na świecie spowodowały, że nasza planeta staje się „gorąca, płaska i zatłoczona”. "Gorący, płaski i zatłoczony" to spotkanie z klasycznym Thomasem L. Friedmanem: odważne, ostre, dalekowzroczne, ale i rozsądne spojrzenie na wzywania i nadzieje, jakie niesie przyszłość.

***
 / Fot. LogoThomas L. Friedman to trzykrotny laureat Nagrody Pulitzera za artykuły pisane dla „New York Timesa”, w której jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej wydał cztery bestsellerowe książki "From Beirut to Jeruzalem", "Lexus i drzewo oliwne", "Longitudes and attitudes" oraz "Świat jest płaski". Mieszka w Bethseda w stanie Maryland.

"Gorący, płaski i zatłoczony"
Thomas L. Friedman
Premiera książki 0 21.10
Dom Wydawniczy Rebis

Nakładem Rebisu w 2006 roku ukazał się też superbestseller Friedmana "Świat jest płaski". Teraz ta publikacja ukazuje się ponownie, tym razem w oprawie broszurowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.