Facebook Google+ Twitter

Gorbaczow apeluje do Putina: Odejdź, tak jak ja w 1991 roku

Michaił Gorbaczow w wywiadzie telewizyjnym zaapelował do Władimira Putina, aby ten odstąpił od władzy, podobnie jak on w 1991 roku.

Sonda

Czy zgadzasz się z opinią Gorbaczowa?

Michaił Gorbaczow / Fot. Вени Марковски/Creative Commons 3.0Ostatni prezydent ZSRR wygłosił swój apel w wywiadzie dla "Echa Moskwy" - czytamy w serwisie tvn24.pl. Gorbaczow przypomniał, że Putin rządził już trzy kadencje (dwie jako "głowa" państwa i jedną jako premier - przyp. red.) i to w opinii Gorbaczowa powinno mu wystarczyć. Były przywódca Związku Radzieckiego dodał też, iż "wokół Putina zaczynają się tworzyć koła i klany", a to w oczach 80-letniego polityka prowadzi do patologii.

Michaił Gorbaczow nawiązał także do okoliczności, w jakich on odchodził z urzędu. - Mnie w 1991 roku nikt nie wyrzucił. Ogłosiłem zakończenie swojej prezydentury, ale wyjaśniłem powody tej decyzji. Putin powinien zrobić to samo - wyjaśnił.

Czytaj więcej na temat walki Rosjan o wolne wybory

Przypomnijmy, że niedawno w Rosji doszło do licznych protestów przeciwko Putinowi po tym, jak został on oficjalnym kandydatem partii "Jedna Rosja" na prezydenta. Społeczeństwo rosyjskie ma dość fałszerstw wyborczych oraz monopolu jednego człowieka na sprawowanie władzy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

marian p
  • marian p
  • 06.01.2012 17:07

Zapomniał już biedak po tylu latach co dobrego on zrobil.Rozwalił wszystko,pierestrojka i glasnosc doprowadziła do bagna w calym układzie warszawskim.Jedynie Putin jeszcze nad tym jakoś panuje,a kazdy inny przywódca dawno by zginał w tym bałaganie.On radzi,zeby odejsc,bo on z honorem zdał władze.Kłamie w żywe oczy.Szybko i zdecydowanie ryj mu od koryta odcieto i z wczasów wrócił do domu a nie na Kreml i niech codziennie dziękuje Bogu,ze ma jeszcze makówke,a radzić to juz nikomu nie powinien.a szczególnie Putinowi,bo to nie czasy pieriestrojki.a Putin dobrze czuwa nad swoja ojczyzna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 28.12.2011 17:26

z naszego punktu widzenia jelcyn był okay a z punktu widzenia rosjan to pijaczyna która rozwaliła imperium i zrobiła z rosji krasnalka przy takim zlepku narodów potrzeba i twardej i przewidywalnej ręki bo co działo sie w jugosławii a czechosłowacja po 1918 potem sie rozpadła co było chyba największa porażką havla... a i my do tej pory płaczemy za wschodnia połową kraju(zresztą większą połową)... i traktujemy to jak rozbiór nie dziwmy sie ze i rosjanie tak traktuja 1991 rok..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 28.12.2011 11:39

Panie Gorbaczow .
To nie ten format człowieka on nie zrozumie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żołnierz
  • Żołnierz
  • 27.12.2011 17:14

Moim skromnym zdaniem to Władimir Putin( jest ich niewielu )potrafi skutecznie to wszystko trzymać razem . Chodorowski , dosłownie z niczego zrobił się miliarderem , oczywiście kosztem Rosji i jej mieszkańców( można powiedzieć ,z e na granicy prawa i przekroczeniu prawa) ale to go nie tłumaczy!!! .
w Polsce przydał by się bliźniak ( nie mylić z Kaczyńskimi ,o nie!)Władymira Putina .
Polska tak jak Rosja zasługuje na dobrobyt i dobrych przywódców . .Donald Tusk gdyby bardziej był samodzielny(być może są na niego haki , po tym co zrobił przy Okrągłym stole) to by dawno zdelegalizował PiS - za antypaństwowe i wrogie do III Rzeczpospolitej Polskiej nawoływania i czyny .Dawno by wsadził Jarosława Kaczyńskiego , Antoniego Macierewicza do miejsc odosobnionych .Jeśli są zdrowi na umyśle to do kryminału .Za rozwalenie naszej państwowości , WSI i innych zbrodniczych działań wobec naszej suwerennej Polski .

Komentarz został ukrytyrozwiń
zazdrosna
  • zazdrosna
  • 27.12.2011 12:37

Myślę, że nie każdy sobie na to zasłużył aby mieć zabezpieczony wikt i opierunek na tzw. zachodzie.Przecież aby tam życ to nie wystarczy kilkaset rubli. Nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To Gorbaczow nie widzi, że teraz "Moskwa" składa się z wielkich mafijnych związków?! Będzie bardzo trudno dobrać na to odpowiednie lekarstwo. Czy Gorbaczow nie wie jak był szkolony Putin?! Po takim praniu mózgu nic już nie pomoże. Szykuje się następca Stalina.

Komentarz został ukrytyrozwiń
baca
  • baca
  • 27.12.2011 02:11

Gorbaczow "oddał" władzę Jelcynowi a pijaczek przepił wraz z rodzinką zachodnie pieniądze z tzw zapomóg (bagatela 10 miliardów dolarów) i rozłożył kompletnie gospodarkę byłego Karaju Raju.
W Rosji jest demokracja i niech sobie wybierają tego kto im się spodoba a polscy politykierzy powinni się zająć śmietniskiem na własnym zaściankowym podwórku.
Putin przynajmniej trzyma ten bałagan w ryzach i w Polsce by się takie rządy przydały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 27.12.2011 00:24

@D. Szejball Uważam ,że artykuł ten informuje nas nie tylko o sytuacji w Rosji,która tam wciąż jest napięta ale przede wszystkim informuje nas o tym,co myśli o tym Gorbaczow a to wnosi inne spojrzenie na to,co się dzieje i co może się stać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 26.12.2011 22:04

W Rosji wrze i pewnie niedługo pierdyknie ,a to ma związek również z nami ,bo zmiany w Rosji (demokratyzacja Rosji),uwolni nas od Platformy.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirosław
  • Mirosław
  • 26.12.2011 20:44

Gdyby nie pucz w Moskwie(1990 roku) a zainicjowany przez pijaka Jelcyna w rosjii było by całkiem inaczej , uczciwiej .Polska by zapewne dalej tkwiła w układzie warszawskim a nasi żołnierze by nie ginęli w Afganistanie,