Facebook Google+ Twitter

Gorbaczow: Jaruzelski jest bezpodstawnie prześladowany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 09:00

Michaił Gorbaczow sugeruje, że nie będzie uczestniczył w przesłuchaniu w sprawie Wojciecha Jaruzelskiego. Przedwczoraj, warszawski sąd okręgowy zdecydował, że IPN ma przesłuchać w sprawie stanu wojennego z grudnia 1981 roku między innymi ówczesnych: sekretarza KC KPZR Michaiła Gorbaczowa i premier Wlk. Brytanii Margaret Thatcher.

Michaił Gorbaczow powiedział "Rossijskoj Gazecie", że wszystko, co trzeba było i co wiedział, napisał już do polskiego parlamentu i sądu dwukrotnie lub nawet trzykrotnie. I nie ma więcej nic do dodania.

Michaił Gorbaczow - poproszony o skomentowanie sytuacji wokół generała Wojciecha Jaruzelskiego - powiedział, że uważa to za próbę odwrócenia uwagi od wewnętrznych procesów politycznych, które zachodzą w Polsce.

Michaił Gorbaczow poinformował, że wczoraj, podczas spotkania w Jerozolimie, poprosił prezydenta Lecha Kaczyńskiego o zwrócenie uwagi na sytuację z generałem Jaruzelskim. Były radziecki przywódca poinformował, że utrzymuje kontakt z Wojciechem Jaruzelskim, a to co się z nim dzieje określił mianem bezpodstawnego prześladowania.

iar/W.Pac, PR Moskwa/dj
[ drukuj ]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.