Facebook Google+ Twitter

Gorbaczow: należy rehabilitować ofiary Katynia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 11:52

Michaił Gorbaczow uważa, że należy rehabilitować ofiary zbrodni katyńskiej. Były prezydent Związku Radzieckiego podczas konferencji prasowej w Moskwie powiedział, że rosyjskie władze nie powinny się bać rehabilitacji ofiar Katynia.


Sprawa zbrodni katyńskiej zostanie również poruszona podczas konferencji naukowej polskich i rosyjskich historyków rozpoczętej dziś w siedzibie Rosyjskiej Akademii Nauk.

Profesor Natalia Lebiediewa - wybitna znawczyni problematyki katyńskiej - powiedziała Polskiemu Radiu, że należy ujawnić wszystkie materiały dotyczące zbrodni katyńskiej. - Trzeba podjąć stosowną decyzję i przekazać stronie polskiej wszystkie materiały - dodała. Profesor Lebiediewa zapewniła też, że w Rosji nadal będą czynione starania o ostateczne wyjaśnienie zbrodni katyńskiej, gdyż sprawy te w ogromnym stopniu wpływają na stosunki nie tylko między władzami, ale przede wszystkim między narodami.

Tymczasem szef stowarzyszenia „Memoriał" Arsienij Rogiński powiedział, że rosyjscy obrońcy praw człowieka oczekują, iż ofiary Katynia zostaną zrehabilitowane w Rosji. Nie wykluczył jednak, że trzeba będzie zwrócić się w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.