Facebook Google+ Twitter

Gorczańska kapela góralska gościła w Alpach szwajcarskich

Współautorzy: Cecylia Markiewicz

W alpejskiej miejscowości Unterbäch w Szwajcarii kapela góralska "Gorcanie" z Niedźwiedzia w Gorcach uświetniła niedzielną mszę odpustową w niedzielę 25 sierpnia 2013 r.

W kościele Świętej Trójcy
1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Na zaproszenie księdza proboszcza Marka Cichorza zabrzmiała w szwajcarskim katolickim kościele góralska muzyka z Polski.Fot. B. Kukulska
Na zaproszenie księdza proboszcza Marka Cichorza zabrzmiała w szwajcarskim katolickim kościele góralska muzyka z Polski.

Fot. B. Kukulska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Z prywatnej poczty : " W prezentacji najbardziej podobalo mi sie zdjecie nr.8 .
Niebo i chmury jak na obrazach Van Gogha !!!" W.J.Szczecin

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacy oni ładni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj grali ostatni raz. Tym razem w dolinie, ale i tak przyjęto ich ciepło. Ich granie odbiło się głośnym echem w całej dolinie. Dosłownie i w przenośni. Rozsławili polski folklor i dobre imię Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gorczanska kapela podczas wizyty w kantonie Wallis zagrala kilka koncertow przewaznie
w kosciolach , wszedzie byli przyjmowani z zaciekawieniem i sympatia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu, za alpejski "foen":) pięknie dziękuję ! Będzie nieocenionym dobrodziejstwem w naszym Krakowie.Byleby zdołał jakoś przedrzeć się przez wiszący nad nami smoooooog :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Barbara Figurniak - Na mszy spotkałam kilku Polaków, to jednak nie byli to turyści. Ta mała miejscowość jest ciekawsza zimą ze względu na narty. Turyści teraz biegną do pobliskiego kurortu "Zermatt" ;) . Ksiądz proboszcz jest Polakiem i w ten sposób przybliżył swoim szwajcarskim parafianom kulturę folkloru ze swojej ojczyzny. Dziękuję za pozdrowienia i też przesyłam trochę "foenu" czyli halnego z alpejskimi zapachami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gorce, to niewielkie pasmo górskie, ale za to wyjątkowo piękne. I pewnie muzyka górali gorczańskich też jest piękna. Miałam okazję być, co prawda, nie w Niedźwiedziu, ale w Ochotnicy Górnej i to na samym jej szczycie. Urokliwość tych miejsc gorczańskich (z rozległym widokiem na panoramę Tatr) jest wyjątkowa. Dobrze się stało, że kapela z Niedźwiedzia zaprezentowała się w alpejskim kościółku - Basiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie zainteresowanie budzili młodzi muzycy trzymający skrzypce w nietypowy, na swój, jakże indywidualny sposób. Przyśpiewki i krzesańce oraz kolorowe stroje góralskie ubarwiły zasnute chmurami Alpy a muzyka je jakby nieco przegnała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Załączam do poprzedniej wypowiedzi pozdrowienia z Krakowa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu, to było chyba wzruszające usłyszeć polską muzykę? Ładnie prezentował się nasz zespół w tym urokliwym kościółku. Ksiądz proboszcz jak widać lubi muzykę:) Bardzo miły gest gościnności wobec naszych rodaków. W Alpach, w tym sezonie chyba dużo turystów? Spotyka Pani wielu Polaków? Bardzo ładne zdjęcia ! Niebo na 8-mym jak spod pędzla, podoba mi się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.