Facebook Google+ Twitter

Gordon Brown chce globalnych zabezpieczeń przed kolejnym kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 17:20

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown zaapelował o wprowadzenie globalnej regulacji prawnej i finansowej sektora bankowego. Szef rządu przemawiał dziś w Szkocji na spotkaniu ministrów finansów Grupy G-20 .

Premier Brown powrócił do idei, którą promuje od czasu kwietniowego szczytu G-20 w Londynie - prawnych i finansowych zabezpieczeń przed ewentualnym kolejnym światowym krachem bankowym. "Potrzebny jest lepszy kontrakt społeczny między instytucjami finansowymi a społeczeństwem, oparty na zaufaniu i sprawiedliwym podziale ryzyka i zysków. A tego nie da się osiągnąć inaczej niż na skalę światową" - powiedział szef brytyjskiego rządu. Gordon Brown podkreślił, że Wielka Brytania sama nie podejmie żadnych kroków zmierzających do wprowadzenia kontroli w tym sektorze.

Rząd brytyjski uratował banki w kraju przed krachem, ale podatnicy na Wyspach będą musieli płacić za to przez następne kilkadziesiąt lat. Ogromne wzburzenie wzbudziły zatem doniesienia o tym, że brytyjskie banki przeznaczyły w tym roku kilkanaście miliardów funtów na premie i nagrody - głównie dla menedżerów i dealerów. Gordon Brown oświadczył, że nie do przyjęcia jest, aby tylko nieliczni ciągnęli korzyści z sukcesu w sektorze bankowym, podczas gdy koszt porażki rozkłada się na wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.