Facebook Google+ Twitter

Gordon Brown: Walka ze zmianami klimatu jest w fazie krytycznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-19 16:01

Walka ze zmianami klimatu jest w fazie krytycznej - twierdzi premier Wielkiej Brytanii. Gordon Brown wygłosił specjalne oświadczenie podczas Forum Największych Gospodarek Świata w Londynie.

Wizja brytyjskiego premiera jest katastroficzna. Jego zdaniem dalsze, niepowstrzymane emisje gazów cieplarnianych grożą brakiem dostępu do wody, migracjami i konfliktami zbrojnymi. Koszt takich zdarzeń byłby większy niż straty wynikające z kryzysu z lat trzydziestych i obu wojen światowych razem wziętych, twierdzi Gordon Brown.

Dlatego rządy muszą zrobić wszystko, by podczas grudniowego szczytu ONZ w Kopenhadze osiągnąć kompromis w sprawie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych - mówił premier.

Kończące się dziś Forum Największych Gospodarek skupia między innymi 17 największych emitentów dwutlenku węgla. Spotkanie nie jest częścią negocjacji ONZ, ale daje szanse na wymianę poglądów. Jest więc przygotowaniem do kluczowego szczytu klimatycznego ONZ w Kopenhadze, którego celem będzie ustalenie treści nowego międzynarodowego traktatu o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.