Facebook Google+ Twitter

Gordon Brown zapowiedział dochodzenie w sprawie nadużyć finansowych posłów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-17 19:57

Po 10 dniach pojawiania się informacji w brytyjskiej prasie na temat nadużyć finansowych posłów, premier Gordon Brown zapowiedział dochodzenie i czystkę w rządzie. Wśród winowajców są posłowie ze wszystkich partii, ale przeważają laburzyści, w tym kilkunastu obecnych i byłych ministrów.

8 maja, brytyjski dziennik „Daily Telegraph", który uzyskał dokumenty z komisji refundacji poselskich wydatków, postawił pod pręgierzem ponad stu z 646 członków Izby Gmin. Premier został uprzedzony przez redakcję „Daily Telegraph" jeszcze przed pierwszym odcinkiem publikacji, ale zwlekał z reakcją 4 dni. wtedy przeprosił społeczeństwo w imieniu wszystkich polityków i wszystkich partii za to, co się stało.

Dzisiaj wypowiedział się mocniej, mówiąc, że rewelacje „Daily Telegraphu" wywołują jego oburzenie, że rozpocznie postępowanie dyscyplinarne przeciwko winnym i że nikt z nich nie będzie zasiadał w jego rządzie.

Jak dotąd zawiesił jednak tylko jednego wiceministra - i tylko warunkowo, na czas dochodzenia. Tymczasem brytyjska prokuratura koronna i Scotland Yard powołały wspólną komisję, która rozpatrzy wszystkie poważne nadużycia poselskie i, jeśli uzna za stosowne, skieruje akty oskarżenia do sądów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.