Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25242 miejsce

Gordon R. Dickson: "Smok i Jerzy"

"Zakipiało w nim od dzikiej wściekłości. Przez chwilę zapragnął podnieść się i kogoś rozedrzeć na strzępy. Żeby tylko mógł zatopić pazury w tym Jerzym... Pazury? Jerzym?

Okładka do wydania anglojęzycznego / Fot. Del Rey"Laboratorium zniknęło. Zamiast pulpitu ujrzał skalne ściany i kamienny strop wznoszący się wysoko nad głową. Pochodnia zamocowana na ścianie rzucała czerwone, migotliwe światło... Uzębiona paszcza błyskawicznie oddaliła się. Mrugając z niedowierzaniem, Jim przeniósł wzrok na ogromny ogon, najeżony od góry rzędem ostrych, kostnych tarcz. Im bliżej Jima, tym ogon powiększał się... To był jego ogon...".

Para młodych narzeczonych boryka się z problemami finansowymi (jak to w życiu). Dziewczyna postanawia podreperować budżet, biorąc udział w drobnym doświadczeniu naukowym. Doświadczenie przebiega jednak zupełnie inaczej niż zaplanowano, a skutki okazują się już nie takie drobne, bo dziewczyna przepada bez śladu. Chłopak naturalnie postanawia odszukać narzeczoną i tym samym trafia do naukowca, kory wyjaśnia mu, że jego asystentka prawdopodobnie przeniosła się do świata równoległego. By ją odzyskać narzeczony postanawia poddać się temu samemu eksperymentowi... i rzeczywiście trafia do świata równoległego.

Szkopuł w tym, że świadomość odzyskuje w ciele młodego smoka i to (jak dotąd) nie najodważniejszego. Rozpoczynająca cykl - pełna humoru, ciepła i zaskakujących zwrotów akcji - powieść, którą polecić można każdemu...Okładka do wydania polskojęzycznego / Fot. Amber

Zdecydowanie troszkę inna baśń...

* Tytuł oryginału: The Dragon and the George
* Tłumaczenie: Izabella Śluzek, Andrzej Śluzek
* Rok pierwszego wydania: 1976
* Rok pierwszego wydania polskiego: 1991
* Liczba stron: 254
* ISBN: 83-85079-57-2
* Cykl: Smok i jerzy

Dickson Gordon Rupert (1923 - 2001) - amerykański pisarz science fiction i fantasy - znany jest również jako autor cyklu Childe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...A jakie są wasze ulubione powieści fantasy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.