Facebook Google+ Twitter

Gorgonzolla prezentuje "Renatę G" (wideo)

Warszawska formacja Gorgonzolla zaprezentowała nowy teledysk promujący płytę "Eksploatowani".

 / Fot. materiały prasoweTeledysk został zarejestrowany podczas koncertu grupy na 22 Przystanku Woodstock.

Utwór "Renata G." to prawdopodobnie najlżejsza muzycznie i lirycznie kompozycja z płyty zespołu Gorgonzolla zatytułowanej "Eksploatowani". Wesoły i skoczny utwór, idealnie wpasował się w klimat 22 Przystanku Woodstock, na którym Gorgonzolla miała przyjemność występować. W teledysku zobaczymy drogę zespołu do Kostrzyna nad Odrą, backstage sceny VIVA Kultura, która znajdowała się na Pokojowej Wiosce Kryszny oraz niesamowitą atmosferę jaka towarzyszyła występowi grupy.Zespół Gorgonzolla powstał w 2009 roku, w Warszawie z inicjatywy Bogumiła Panuciaka i Dominika Pajewskiego.

Dwóch przyjaciół, znających się od dziecka, zainspirowanych twórczością takich zespołów jak: Korn, System Of A Down, Rammstein i Sweet Noise postanowiło założyć zespół pełen zróżnicowania muzycznego, który nie mieściłby się w sztywnych ramach gatunkowych.

Gorgonzolla do 2013 roku działała na zasadzie projektu muzycznego, który umieszczał swoje utwory w sieci, gromadząc przy tym dużą ilość odbiorców, która domagała się występów na żywo.

Pierwsze koncerty pozostawiły w pamięci słuchaczy takie utwory jak "Eksploatowani” czy ,,Razem”. Przez trzy lata intensywnego koncertowania, zespół wystąpował w całej Polsce, zdobywając wyróżnienia, występując podczas eliminacji do festiwalu LUXFEST, na przeglądzie kapel Rykowisko oraz grając przed takimi zepsołami jak: Luxtorpeda, KSU, 2tm2,3 czy Proletaryat.

W kwietniu 2016 roku swoją premierę miał debiutancki krążek Gorgonzolli zatytułowany "Eksploatowani”. Jest to zbiór 10 autorskich kompozycji grupy, które w poetyckiej przenośni poruszają ważne tematy jak: niesprawiedliwość i wykluczenie społeczne, brak perspektyw dla młodego pokolenia, narkomania, czy trudne wybory życiowe. Jak mówi zespół:

Nasza muzyka to my, nasze obserwacje otoczenia, przeżycia, i osobiste doświadczenia. Chcemy też, by ludzie mogli wynieść z tego coś, co pomoże im w trudnych chwilach.

Całość utrzymana została w gatunku metalowym z domieszką ciężkich riffów inspirowanych muzyką thrash metalową oraz partii wokalnych na zmiane rapowanych i melodyjnie śpiewanych na dwa głosy: kobiecy i męski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.