Facebook Google+ Twitter

Gorlice i Biecz walczą z powodzią. Podkarpacie znów zalane

Ulewne deszcze doprowadziły do zalania terenów przyległych do rzeki Ropy. Pod wodą znalazły się miejscowości położone nad rzeką Ropą. Wysowa-Zdrój została odcięta od świata.

 / Fot. Dawid SobolewskiWielka woda zalała Gorlice i Biecz!

Ulewne deszcze doprowadziły do zalania części Gorlic i Biecza. Pod wodą znalazły się miejscowości położone nad rzeką Ropą. Wysowa-Zdrój została odcięta od świata.

Wielka woda w Gorlicach. / Fot. Grzegorz RybczykW krytycznej sytuacji znalazły się miejscowości Łosie, Ropa, Szymbark, Ropica Polska, Zagórzany, Libusza, Kobylanka i Biecz.

Gorlice. Stróżówka / Fot. Grzegorz RybczykBurmistrz Miasta Gorlic Kazimierz Sterkowicz zarządził ewakuację zagrożonych terenów. W akcji bierze udział straż pożarna, policja, mieszkańcy oraz pięćdziesięciu żołnierzy skierowanych na teren Biecza.

Zawodzie pod wodą. / Fot. Grzegorz RybczykStan rzeki Ropa osiągną rekordowo wysoki poziom wody. Zalana została dzielnica Zawodzie, Stróżówka, osiedle Konopnickiej, Stawiska, dworzec autobusowy i niżej położone osiedla.

Zbiornik retencyjny w Klimkówce jest zapełniony. Obecnie prowadzone są kontrolowane zrzuty wody.


Stróżowianka wylała. / Fot. Grzegorz RybczykEwakuowano mieszkańców z Łosia, Ropy, Szymbarku, Zagórzan, Biecza i wsi położonych w bezpośrednim sąsiedztwie z rzeką Ropą. Niebezpieczne są dopływy rzeka Sękówka i potok Stróżowianka, która wylała w miejscowości Sękowa.

Zagrożeniem dla ludzi oraz zabudowań są osuwiska. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. Jan Ryzner 80-letni gorliczanin przyznał, że takiej wody w Gorlicach nigdy wcześniej nie widział.

Obecnie (stan na godz 15.50) woda nieco opadła.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

O ile wyższa powinna być zapora w Klimkówce? A może powinien być tam system zapór?

Komentarz został ukrytyrozwiń

niech żyje Dziennikarstwo Obywatelskie! - inaczej nie miałabym pojęcia, co dzieje się najbliższym mi miejscu!
strasznie dziękuję Panie Janie za materiał!! ...sama jestem z Gorlic i nigdzie nie mogłam znaleźć informacji, co się dzieje - były wielkie problemy i telefony zablokowane. dopiero teraz WIDZĘ o co chodzi i nie wierzę...coś strasznego!

gorlicki park miejski zamieni się chyba w lokalne bagno - wolę nie myśleć, co będzie, jeśli dalej będzie się obsuwać tamtejsze NIEZABEZPIECZONE zbocze (do władz: blokowanie drogi zamiast faktycznego zabezpieczenia terenu to 'genialny' sposób na "wyperswadowanie" mieszkańcom, że mieszkają na terenach wybitnie przez miasto pożądanych...) - bo i co ludziom po zakazie wejścia na dany teren, skoro akurat tam mieszkają?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafieni, zatopieni, ale damy radę. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasze Podkarpacie jak zwykle zalane.
5 dla autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.