Facebook Google+ Twitter

Gorlicki cmentarz - jesienna galeria kamiennych dzieł sztuki cz.1

Jak przyznał jeden z gorlickich historyków Andrzej Ćmiech w wywiadzie z "Gazetą Gorlicką" cmentarz znajdujący się w Gorlicach to coś na kształt małych Rakowic. Nie brak na jego terenie prawdziwych perełek.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Gorlice to niewielkie miasto w województwie małopolskim. Niespełna 30-tysięczne. Nie brakuje w nim jednak zjawiskowych miejsc. Jednym z nich jest stara część miejskiego cmentarza. Fot. Remigiusz Szurek
Gorlice to niewielkie miasto w województwie małopolskim. Niespełna 30-tysięczne. Nie brakuje w nim jednak zjawiskowych miejsc. Jednym z nich jest stara część miejskiego cmentarza. Fot. Remigiusz Szurek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W Gorlicach niby działa "Towarzystwo opieki nad Zabytkami" ale właśnie "niby". Zbiórka jest prowadzona ale pieniądze idą ponoć na inne kwestie, niż zabytkowe nagrobki. Wielka szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwe dzieła sztuki . Niektóre nagrobki wymagają renowacji .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gęsia jak najbardziej - ale najlepszy efekt jest nocą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co kraj, to obyczaj...te dewocjonalia przybite gwoździem do kory drzewa! Ale, i w Hamburgu na cmentarzu na Ohlsdorfie znaleźć można takie kąty kamiennych płyt z kamiennymi twarzami aniołków - wioślarzy na tamten brzeg.

Przeraża mnie coś innego... te olbrzymie groby rodzinne... jak gdyby tam na tamtym brzegu... - Tam, to będzie życia, a u-życia! chciałyby te zwiastuny śmierci religijnej zapowiedzieć! brrr., gęsia skórka żywym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.