Facebook Google+ Twitter

Górniczy konkurs fotograficzny. Na czym polega górnictwo z zasadami?

Znajdź zasady górnicze i weź udział w konkursie fotograficznym. Z okazji swoich 90. urodzin WUG ogłasza jubileuszowy konkurs na fotografię górniczą z mottem "Górnictwo z zasadami".

w kop. Bogdanka. zdjęcie za zgodą autora. / Fot. Fot. Tomasz HensWyższy Urząd górniczy z siedzibą w Katowicach przy współpracy z Fundacją Bezpieczne Górnictwo im. Prof. W. Cybulskiego ogłosił ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Górnictwo z zasadami".

Konkurs zorganizowano z okazji wypadającej 24 czerwca 2012 r. 90. rocznicy powołania Wyższego Urzędu Górniczego, instytucji nadzoru górniczego w Polsce.
"Górnictwo z zasadami" jest mottem przewodnim obchodów jubileuszowych, które zakończą się podczas uroczystości barbórkowych.

W konkursie fotograficznym może wziąć udział każdy zainteresowani z całej Polski. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny jest na stronie WUG.

Celem konkursu jest promocja bezpieczeństwa szeroko rozumianego w górnictwie otworowym, podziemnym, odkrywkowym oraz przestrzegania zasad BHP, stosowanie środków ochrony indywidualnej, a także bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń w górnictwie.

Termin zgłaszania i przesyłania prac konkursowych upływa 1 października 2012 r. (decyduje data stempla pocztowego). Wyniki będę ogłoszone w czasie obchodów Dnia Górnika.

Nagrody: I miejsce - 1,2 tys. zł, za II miejsce - 900 zł, za III miejsce - 700 zł. Przewidziano także trzy wyróżnienia po 300 zł, które zostaną przyznane przez prezesa WUG, przewodniczącego Fundacji i Dyrektora Generalnego WUG.

W serwisie Wiadomości24.pl Tomasz Hens opublikował trzy wspaniałe reportaże o tematyce górniczej, które mogą zachęcić do wzięcia udziału w konkursie.

Tomasz oprowadzał nas po kopalni Bełchatów, kopalni miedzi i kopalni Bogdanka.

A może ktoś z Was ma pomysł, w jaki sposób znaleźć na zdjęciu zasady górnictwa? Konia z rzędem temu kto je znajdzie i sfotografuje. Nagrody czekają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

L.Kaczanowski
  • L.Kaczanowski
  • 17.09.2012 14:36

WUG szuka frajerów?

Górnictwo może i z zasadami, ale już regulamin konkursu - nie do końca. Zgodnie z nim Organizator ma prawo w zasadzie dowolnie (również komercyjnie) wykorzystać każdą zgłoszoną pracę, bez potrzeby uzyskania zgody autora i bez wypłacania mu jakiegokolwiek honorarium. Autor według regulaminu musi taką zgodę wyrazić, nawet jeśli jego praca nie otrzyma żadnej nagrody. Co więcej - zgoda ta jest bezterminowa.

Jednym słowem - dla wybranych parę złotych nagrody, dla reszty uczestników - satysfakcja, a dla WUGu mnóstwo darmowego materiału do wykorzystania. Szkoda, że przygotowując taki konkurs WUG w regulaminie zadbał wyłącznie o własne interesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jerman
  • jerman
  • 12.05.2012 15:12

kombajn w trakcie pracy na przodku węglowym....

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie aż skręca z ciekawości, które zdjęcie Tomasz Hens uznałby za obraz przedstawiający "Górnictwo z zasadami" bezpiecznego wydobycia, bezpiecznej pracy?

@ Panie Jerzy ! A może czytelnicy by wskazali ? wybierając z tych 3 galerii ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachęcę moich znajomych do udziału.5*Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Mańka
  • Jerzy Mańka
  • 19.02.2012 19:54

..to poprostu górnictwo prowadzone zgodnie z zasadami bezpiecznej pracy!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały pomysł na konkurs. Szkoda, że mi daleko do górników... i to nawet już nie ze względu na konkurs, ale możliwość ich fotografowania. Lubię czarno-białe fotografie. W swoim życiu byłam tylko raz w kopalni, i to "białej" - w Wieliczce. Hihihi...! ale w swoim starym albumie ze zdjęciami mam jednak jednego miłego górnika. Był z wizytką w dniu Twoich imienin w przedszkolu mojej córeczki. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.