134481 miejsce

Górnik lepszy od Sudetów

I-ligowe derby Dolnego Śląska wygrał Górnik Victoria Wałbrzych. W środowym spotkaniu Wałbrzyszanie zmierzyli się z Sudety Jelenia Góra. Obie drużyny są na końcu tabeli, więc muszą walczyć o każdy punkt.

Górnik Wałbrzych - Sudety Jelenia Góra / Fot. Dariusz BednarekHala Wałbrzyskiego OSIR-u dawno nie gościła tak licznej publiczności podczas meczu koszykarzy Górnika. Spotkanie derbowe dawało nadzieję kibicom na przedłużenie dobrej passy Wałbrzyszan. Do środy Górnicy mogli pochwalić się 4 wygranymi z rzędu. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 18. Koszykarze Sudetów rozpoczęli pierwszą kwartę dość niemrawo, pozwalając przeciwnikom na zdobycie 11 punktów. Ostatecznie jednak szybko odrabiali straty wykorzystując błędy zawodników z Wałbrzycha. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:26 dla gości. W drugiej odsłonie gospodarze, po reprymendzie trenera Chlebdy, wzięli się ostro do pracy. Ta część był to pokaz dobrej gry zawodników z Wałbrzycha. Odrobili oni dwupunktową stratę, i zyskali sporą przewagę. Druga odsłona pokazała dobrą grę obronną zawodników z Wałbrzycha i nieskuteczność strzelecką zawodników z Jeleniej Góry. W drugiej kwarcie gracze Górnika odrobili straty i wyszli na dziesięciopunktową przewagę.

Trzecia część gry obfitowała w wyrównaną walkę obu zespołów. Zawodnicy z Wałbrzycha utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalem. Mimo straty gracze z Jeleniej nie poddawali się. Ofiarna gra Górnik Wałbrzych - Sudety Jelenia Góra / Fot. Dariusz Bednarekzakończyła się kontuzją jednego z zawodników z Jeleniej Góry.

W ostatniej partii spotkania zawodnicy z Wałbrzycha prezentowali bardzo chaotyczną grę. Zawodzili w ataku, tracąc piłkę i rozgrywając akcję bez pomysłu. Wykorzystywali to gracze Sudetów i zwyciężyli 4. starcie 13:18. Mimo tego musieli uznać wyższość graczy Górnika Wałbrzych. Pierwszoligowe derby Dolnego śŚąska zakończyły się wynikiem 74:67 dla wałbrzyszan. Zawodnicy Sudetów grali mocno, przez co aż pięciu zebrało po 5 fauli i musieli opuścić plac gry.

Całe spotkanie przebiegło w chaotycznym tempie, w ostatniej kwarcie zawodnicy Górnika zawodzili w ataku i obronie. Popełniali proste błędy, które kosztowały ich zwycięstwo w 4 kwarcie. Ciekawie zaprezentował się wychowanek Górnika, Bartłomiej Józefowicz. Zdobył 9 punktów i prezentował dobrą grę obronną.

Górnik: Buczyniak 22 (3x3, eval 21), Sterenga 18 (1x3, 15zb., eval 23), Józefowicz 9 (1x3), Jakóbczyk 9 (1x3), Grzywa 5, Wróbel 4, Matczak 4, Ratajczak 2, Stochmiałek 1, Mrozik 0, Pieloch 0.

Sudety: Niesobski 20 (1x3), Samiec 15 (3x3), Czech 9 (1x3), Urbaniak 5 (1x3), Zarzeczny 4, Minciel 4, Bodziński 4, Klimek 2, Szymański 0, Czekański 0.