Facebook Google+ Twitter

Górnik może mieć kłopoty z utrzymaniem się w ekstraklasie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-10 16:56

anosi się w Górniku na zmianę trenera. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zastąpi Marka Motykę. Mówi się o tym, że może to być Jacek Zieliński, były trener Piasta Gliwice. Pojawiło się też nazwisko Janusza Kowalskiego.

- O wyniku meczu zadecydował w dużym stopniu przypadek, ale nie tylko. Sądzę, że w sporej mierze wpływ miała determinacja zawodników obu drużyn. U piłkarzy Arki była ona większa, nam chyba trochę jej zabrakło i dlatego Napastnik Górnika Arkadiusz Aleksander po meczu z Arką przegraliśmy - powiedział Krzysztof Bukalski, po ostatnim przegranym meczu w Zabrzu z Arką Gdynia 0:2 - Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji, ale będziemy walczyć do końca. W Górniku już jestem czwarty rok. Zawsze walczyłem do końca i tak będzie teraz.


- Warunki były fatalne, ale takie same dla jednej i drugiej drużyny - stwierdził Błażej Radler - Mogliśmy przynajmniej zremisować, bo też stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Teraz czeka nas bardzo trudny mecz w Płocku w Wisłą. Nie możemy go przegrać. Na dole tabeli zrobiła się bardzo nieciekawa sytuacja.

Górnik jest na trzynastym miejscu w tabeli ekstraklasy. Ma 12 punktów.
Odra Wodzisław 14 z 11 punktami,
Górnik Łęczna 15 z 11 pkt.,
Wisła Płock 16. z 9 pkt.

Piłkarzy Górnika czekają dwa bardzo trudne mecze wyjazdowe. Dzisiaj w Płocku mecz z tamtejszą Wisłą, a 18 listopada w Kielcach z Koroną. Wystarczy, że oba przegrają, a wtedy mogą wylądować na ostatnim miejscu w tabeli z perspektywą ciężkiej zimy.

Jakie będą dalsze losy klubu?

Nie wiadomo co będzie po wyborach samorządowych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Na pewno będzie w Zabrzu nowy prezydent, bo obecny, Jerzy Gołubowicz, nie startuje w wyborach. Miasto, jak wiadomo, ma większościowy pakiet akcji w SSA Górnik, a więc także decydujący wpływ na funkcjonowanie klubu. Wprawdzie większość kandydatów na prezydenta Zabrza ostatnio pojawiała się na meczach Górnika, ale czy będą to samo robić, jak któryś z nich obejmie ten urząd i czy nadal miasto będzie zainteresowane łożeniem na klub sporych pieniędzy? Jedyna nadzieja jest w tym, że w klubie pojawi się zapowiadany od dłuższego czasu strategiczny sponsor.

Rada Nadzorcza i Zarząd Klubu wydał dokument, w którym oświadcza, że władzom klubu chodzi o to, aby Górnik był miejskim klubem i by grali w nim przede wszystkim wychowankowie zabrzańskich klubów: Gwarka, Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnika, Sparty, Gazobudowy, Walki. Pomysł jest piękny, ale z jego realizacją może być bardzo ciężko. W rozmowach z przedstawicielami tych klubów można było się przekonać o tym, że traktują oni Górnika jako równorzędnego partnera i wcale nie mają zamiaru oddawać swoich najlepszych wychowanków do Górnika za przysłowiową złotówkę.

- Drogo nas kosztuje wyszkolenie młodego piłkarza. Ponadto musimy myśleć z czego będziemy utrzymywać klub, dlatego nie możemy sobie pozwolić na przekazywanie zawodników do Górnika za symboliczne kwoty - powiedział jeden z zabrzańskich działaczy proszący o anonimowość.

Trener Górnika Zabrze, Marek Motyka Zanosi się w Górniku na zmianę trenera. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zastąpi Marka Motykę. Mówi się o tym, że może to być Jacek Zieliński, były trener Piasta Gliwice. Pojawiło się też nazwisko Janusza Kowalskiego, który od wielu lat znakomicie pracuje z juniorami Gwarka Zabrze. Kiedy mu o tym powiedzieliśmy zdziwił się:

- Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Sporo satysfakcji przynosi mi praca z młodzieżą w Gwarku. Może kiedyś warto byłoby się sprawdzić w pracy z seniorami - powiedział Janusz Kowalski.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać co z tego wszystkiego wyniknie.
Andrzej Azyan

D.P
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.