71179 miejsce

Górnik nie zatopił Arki

Górnikowi Zabrze nie udało się zdobyć trzech punktów przed własną publicznością. Oznacza to, że zabrzanie ciągle znajdują się w strefie spadkowej, a Arka jest coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania miejsca.

/ Fot. Andrzej Grygiel, PAP/EPAW drugim spotkaniu 19. kolejki Ekstraklasy, Górnik Zabrze zremisował u siebie z Arką Gdynia 2:2. Od początku spotkania przewagę utrzymywali piłkarze miejscowi. Pierwszy groźny strzał w 9. minucie oddał Robert Szczot, ale jego uderzenie pewnie wyłapał Norbert Witkowski. Chwilę później gracze Arki próbowali odpowiedzieć, jednak groźnie wyglądający kontratak zakończył Damian Nawrocik, strzelając z 15 metrów za linię...autową. Przyjezdni nie zrazili się tym niepowodzeniem i już w 13. minucie zdobyli bramkę. Przemysław Trytko przyjął futbolówkę będąc tyłem do bramki, odwrócił się i posłał prostopadłą piłkę do Marcin Pietronia. Skrzydłowy strzelił bez namysłu i piłka odbijając się jeszcze od nóg bramkarza Górnika (Sebastiana Nowaka) wpadła do bramki.

Przez następne kilkanaście minut Górnik prowadził grę, a goście próbowali wyprowadzać kontrataki. W 25. minucie gracze Arki byli blisko podwyższenia prowadzenia. Najpierw jednak strzał Andersona został zablokowany, a dobitka Bartosza Ławy przeleciała obok bramki. 3 minuty później zawodnicy ze Śląska przeprowadzili piękną akcję. Prostopadłym zagraniem ze środka pola popisał się Mariusz Przybylski, z prawej strony dośrodkował Szczot, a piłkę w bramce Witkowskiego, strzałem z 7 metrów umieścił Damian Gorawski.

Był to pierwszy gol byłego gracza, m.in. Wisły Kraków, w barwach zabrzan. Piłkarze z Gdyni pokazali, że przyjechali walczyć o komplet punktów i w 35 minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Nawrocik z rzutu wolnego trafił w słupek, ale przytomnością umysłu wykazał się obrońca przyjezdnych, Dariusz Żuraw, umieszczając piłkę w siatce. Warto zauważyć, że dużą niefrasobliwością wykazali się defensorzy Górnika, którzy w ogóle nie zareagowali. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.