Górnik po aferze korupcyjnej odbija od dna

• Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-08-13 09:19

Zdegradowany za korupcję Górnik Polkowice zaczął sezon z wysokiego c. - Chcemy pokazać nową jakość po aferze korupcyjnej - tłumaczy trener Dominik Nowak. Jego zespół rozgromił Orlę Wąsosz aż 5:0. Beniaminek dopiero w ostatnich minutach miał coś do powiedzenia na boisku. Był to głównie efekt rozprężenia w szeregach gospodarzy.

/ Fot. Robert Kwiatek- Dostaliśmy niezłą lekcję futbolu - szczerze przyznał trener gości Mariusz Rzepka. A Nowak skromnie odpowiadał: - W naszej grze było jeszcze sporo mankamentów. Ale cieszymy się z wygranej. To sygnał dla innych, że możemy być silni - mówił.
W Górniku pierwsze skrzypce grał Zbigniew Grzybowski. Były zawodnik Zagłębia Lubin został potwierdzony do gry dopiero w piątek. Dzień później wyszedł w podstawowym składzie. Spisał się doskonale - zdobył dwie bramki i asystował przy trafieniu Kamila Szczęśniaka.
Polkowiczanie, choć odnieśli najwyższe zwycięstwo wśród dolnośląskich zespołów, okupują ostatnie miejsce w tabeli. Ukarani zostali bowiem sześcioma punktami karnymi. Po sobotnim zwycięstwie mają ich o połowę mniej.
Górnik wyrasta więc na faworyta do awansu. Jedną z ekip, która może mu zagrozić, jest beniaminek z Wrocławia - Wulkan.
- To taki beniaminek tylko z nazwy. Mają mocny skład. Choć my zagraliśmy całkiem nieźle to i tak zasłużenie przegraliśmy - komplementował rywali Arkadiusz Paluch, opiekun Górnika Złotoryja.
- Bez przesady. Nie zagraliśmy znowu nic wielkiego. Chłopcom trzęsły się nogi z nerwów, byli bardzo niedokładni pod bramką gospodarzy. Na pewno stać nas na więcej - wyjaśniał Ireneusz Mamrot, szkoleniowiec Wulkana.
Passę meczów bez porażki kontynuują piłkarze rezerw Śląska. Tym razem wygrali w Kobierzycach. Było im o tyle łatwiej, że GKS grał przez cały mecz tym samym składem - na ławce rezerwowych miał tylko bramkarza.