Górnik przegrywa po walce

Koszykarze Górnika Victorii Wałbrzych zmierzyli się na własnym parkiecie z ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź. Goście pod wodzą znanego w Wałbrzychu trenera Radosława Czerniaka wygrali 80:86.

Górnik Wałbrzych- ŁKS Łódź / Fot. Dariusz BednarekWynik spotkania otworzył środkowy ŁKS-u Jakub Dłuski. Koszykarze Górnika rozpoczęli mecz nieskutecznie w ataku, goście zdobyli dzięki temu dziewięciopunktową przewagę. Pierwsze punkty dla gospodarzy zapisał na swoim koncie Sławomir Buczyniak, rozgrywający trafił do kosza zza linii 6m 25 cm. Po Buczyniaku "trójkami" w pierwszej kwarcie popisali się jeszcze: Jakóbczyk i Józefowicz. Mimo wolnego początku koszykarzom Górnika udało się odrobić straty z początku kwarty i wygrali pierwsze starcie 23:20.

Druga kwarta należała do zawodników z Łodzi. Grali "siłowo" i bardzo skutecznie. Mimo kilku Górnik Wałbrzych- ŁKS Łódź / Fot. Dariusz Bednarekudanych akcji Górnika i rzutów za trzy punkty "Józka" i Wróbla, to goście wygrali drugą kwartę wynikiem 14:28. Długa przerwa wybiła z rytmu dobrze spisujących się graczy Radosława Czerniaka.

W 7. minucie trzeciej kwarty zawodnicy ŁKS-u popełnili dwa niesportowe faule, jeden po drugim. Rzuty osobiste dobrze wykorzystali zawodnicy z Wałbrzycha. Całą kwartę wyróżniali się Jakubczyk i Buczyniak, którzy wzięli na swoje barki zadania kontuzjowanego Marcina Sterengi. W tej kwarcie zza linii 6m 25cm trafiali: Buczyniak i Matczak. Dobra gra Górnika dała wygraną gospodarzą w trzeciej kwarcie 21: 11 i dzięki temu Wałbrzyszanie zmniejszyli stratę do jednego punktu.

Na początku czwartej kwarty kibice oglądali wyrównaną grę obu zespołów. Jednak na 3 minut przed końcem meczu Wałbrzyszanie stracili rytm gry. Wykorzystali to Łodzianie i szybko zbudowali jedenastopunktową przewagę. Dobrze pod koszami spisywał się gracz ŁKS-u Daniel Wall. Koszykarze Górnika zaangażowanie grali do końca, jednak musieli uznać wyższość rywala. Wałbrzych - Łódź 80:86.

Górnik Wałbrzych- ŁKS Łódź / Fot. Dariusz BednarekKibice zgromadzeni w hali OSIR Wałbrzych obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie. Goście z Łodzi zaprezentowali kombinacyjną i "twardą" grę. Koszykarze z Wałbrzycha odpowiedzieli na to wspaniałym bilansem trafionych rzutów "za 3". Zawodnicy z Wałbrzycha pokazali się z dobrej strony, stawiając opór w walce z wyżej notowanym rywalem.

Victoria Górnik Wałbrzych - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 80:86 (23:20, 14:28, 21:11, 22:27)

Victoria Górnik: Jakóbczyk 26(6x3), Buczyniak 23(3x3), Józefowicz 12(2x3), Wróbel 9(1x3), Stochmiałek 6, Matczak 3(1x3), Ratajczak 0, Grzywa 0, Mrozik 0.

ŁKS Sphinx Petrolinvest: Szczepaniak 23(1x3), Wall 21(1x3), Dłuski 18, Kenig 7(1x3), Trepka 6, Morawiec 6(1x3), Kalinowski 3, Krajewski 2.