Facebook Google+ Twitter

Górnik Zabrze idzie jak burza. Poznaj cudowną metodę Nawałki!

Górnik Zabrze to rewelacja jesiennej rundy T-Mobile Ekstraklasy. Popularni "Górnicy" po dziesięciu kolejkach zajmują 3. miejsce w tabeli, a wszystko dzięki... lodowym kąpielom w przerwach meczów.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielDrugi bieg Górnika

Drużyna z Zabrza od początku rundy utrzymuje wysoką formę, szczególnie w drugich połowach, kiedy większość rywali oddycha już przysłowiowymi rękawami, podopieczni trenera Nawałki wydają się być bardzo pobudzeni. "Aż 10 z 17 goli zdobytych w tym sezonie, zabrzanie strzelili w drugich połowach meczów" - na łamach "Przeglądu Sportowego" pisze Dariusz Ostafiński.

Metoda Nawałki

Nikt jednak nie przypuszczał, że za świeżość zawodników Górnika w drugiej połowie odpowiada nowatorska metoda trenera Nawałki - lodowe kąpiele, którymi raczą się wszyscy zawodnicy w przerwach meczów. Według profesora Jana Chmury cytowanego przez "PS", lód pozwala zregenerować organizm i szybko usunąć z niego zmęczenie. Cała sztuka polega na tym, że po przez tę "terapię", zostają pobudzone receptory zimna, które wydatnie przyczyniają się do poprawy świeżości organizmu. Podobno, takie zabiegi pozwalają na poprawę wytrzymałości nawet o kilkanaście procent - co bardzo dobrze widoczne jest w grze zawodników z Zabrza.

Zabrzański rytuał

Wszystko odbywa się niesłychanie sprawnie, ponieważ na cały zabieg, zawodnicy i cały sztab szkoleniowy mają niespełna kwadrans. Po pierwsze, zaraz po gwizdku sędziego piłkarze szybko zbiegają do szatni i bardzo sprawnie pozbywają się strojów, następnie wskakują do wanny z lodem. Cały zabieg trwa dwie, trzy sesje po 30, 60 sekund każda. Po takiej kąpieli, należy szybko przebrać się w suche stroje i uzupełnić płyny. "Ostatnie pięć minut należy do trenera" - pisze Ostafiński. Wtedy to kierownik drużyny przekazuje niezbędne uwagi dotyczące sposobu gry. Po takim rytuale w przerwie spotkania, nic dziwnego, że to Górnik Zabrze zdobywa gole, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję z zimną krwią.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.