4530 miejsce

Górnik Zabrze nokautuje Chojniczankę na własnym stadionie

Wczoraj, tj. 05.05.2017 r. 14-krotni mistrzowie Polski w meczu 29. kolejki bezlitośnie pokonali rywali z Chojnic aż 6:1.

Zdjęcie zapożyczone z serwisu zabrze.naszemiasto.pl / Fot. Karina TrojokTo było prawdziwe widowisko dla kibiców. Górnik Zabrze otworzył wynik spotkania już w 5. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Rafał Kurzawa.

Górnicy na jednej bramce nie poprzestali, bo już w 35. minucie swojego gola dołożył Bartosz Kopacz. Natomiast bramkę do szatni strzelił Chojniczancę w 38. minucie Igor Angulo, zamykając wynik pierwszej połowy 3:0 i niwelując tym samym nadzieję na wygraną rywala.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu, honorowego gola dla gości zdobył Michał Jakobowski. Druga połowa należała jednak do Zabrzan, a w szczególności do Igora Angulo, który strzelił kolejno 3 bramki (52', 59', 68'). Hiszpan popisał się fenomenalnym występem za co kibice Górnika mieli okazję podziękować, kiedy w 88. minucie jego miejsce na murawie zajął Konrad Nowak.

Po meczu Górnik Zabrze zajmuje ósme miejsce w tabeli a Chojniczanka trzecie. Obie drużyny dalej mają szansę na awans do Ekstraklasy.

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 6:1 (3:0)

1:0 Rafał Kurzawa (5), 2:0 Bartosz Kopacz (34), 3:0 Igor Angulo (38), 3:1 Michał Jakóbowski (46), 4:1 Igor Angulo (52 - rzut karny), 5:1 Igor Angulo (58), 6:1 Igor Angulo (69 - rzut karny)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)