Facebook Google+ Twitter

Górny Śląsk: Adam K. Podgórski, dziennikarz W24, laureatem "Zielonego Czeku"

Z okazji Dnia Ziemi, 23 kwietnia w siedzibie Polskiego Radia w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród "Zielonych Czeków".

 / Fot. Barbara PodgórskaZielone Czeki to prestiżowe i znaczące nagrody finansowe, przyznawane nieprzerwanie od 1994 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, ludziom zasłużonym dla przyrody i ekologii w województwie śląskim.

 / Fot. Barbara Podgórska- Są to osoby, którzy twórczo myślą i zrażają tym myśleniem oraz pasjami innych - powiedziała Gabriela Lenartowicz, prezes WFOŚIGW.

Jest to jedyna w Polsce tego rodzaju nagroda przyznawana za działalność ekologiczną osobom indywidualnym podejmującym działania na rzecz środowiska naturalnego poza swymi obowiązkami zawodowymi.

Prawo zgłaszania kandydatów do nagród przysługiwało instytucjom ochrony środowiska z województwa śląskiego, organizacjom pozarządowym o charakterze  / Fot. Barbara Podgórskaregionalnym, szkołom wyższym i instytucjom naukowym, izbom gospodarczym i Klubowi Publicystów Ochrony Środowiska EKOS oraz Komisji Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Śląskiego.

W tym roku, do Zielonych Czeków nominowano aż 64 osoby. Przyznano dziewięć nagród, w tym sześć indywidualnych i jedną zespołową. O wyborze laureatów decyduje kapituła nagrody, złożona z ekspertów, pracowników naukowych oraz działaczy na rzecz ochrony środowiska i popularyzacji przyrody.

Z decyzją kapituły zapoznał obecnych jej przewodniczący - senator Andrzej Misiołek.

 / Fot. Barbara PodgórskaW kategorii „Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych” nagroda przypadła Adamowi K. Podgórskiemu za ponad 5-letnią działalność społeczną w założonym przez siebie Rudzkim Towarzystwie Przyjaciół Drzew, a w szczególności za organizowanie masowych akcji ekologiczno-edukacyjnych, za działalność wydawniczą i dziennikarską służącą upowszechnianiu wartości ekologicznych i historycznych regionu, za promowanie turystyki ekologicznej, za inicjatywy służące ustanawianiu drzew - pomników przyrody ożywionej. Adam K. Podgórski jest dziennikarzem W24, razem z żoną Barbarą często podejmującym watki przyrodnicze i ekologiczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratulacje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla kolegi redaktora :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.